KIA Optima SportsWagon novinka s vyššími nárokmi

.

»          Hneď na úvod musím spomenúť že KIA Optima SportsWagon je silným súperom proti Škode Super B či Wolsvagen pasát. Toto auto nastavilo latku vysoko a na trhu sa stáva  výkonným konkurentom proti spomenutým značkám.

kia

 

·         Poďme ale na samotné auto . Začneme hneď z vnútra a to od samotného interiéru. Ten dodáva nádych luxusu a nájdete v ňom všetko čo potrebujete. 7 palcový palubný počítač s Gps navigáciou ktorá vás dostane všade tam kam potrebujete. V nej je ste ukrytá mala skrinka  v ktorej je Usb vstup a vstup na audio Jack. Určite nesmieme zabudnúť aj na niekoľko stupňov vyhrievania , ktoré si nastavíte ako potrebujete. Na volante nájdete logo auta a pod volantom páčky ktoré ponúka rôzne funkcie. Napríklad funkcia na prijatie či zrušenie hovoru a podobne. Samozrejme že tých funkcií sa na palubovke nachádza viac ale na to by jeden článok nestačil.

 

·         Keď sa pozriete na  SportsWagon s vonka zistíte že samotné auto je dlhšie . Je to nájme tým že  Optima  je kombi , čo špecificky znamená že sa jedná o veľké priestranné auto v ktorom budete množstvo  miesta na sedenie a nebudete si búchať hlavu o strop, a sedieť sa Vám bude úplne  pohodlne. Samozrejme že aj o kufri môžeme povedať že  je veľký a priestranný. Zmestite do neho všetko čo potrebujete , a nemusíte sa báť že by ste museli pre to vracať druhý krát. Celý kufor obsahuje 550 litrov úložného priestoru a po sklopení sedačiek až neuveriteľných 1686 litrov čo je dostatok miesta pre všetko čo potrebujete odniesť . V KIA Optima sa ukrýva jeden motor , ktorý funguje na štvorvalci s objemom 250 koni , a disponuje so 6 stupňovú automatickou prevodovkou s benzínovým palivom a pre naftovom palive  je dostupná až 7 stupňová automatická prevodovka .

.

auto kia

 

»          Záver: Kia SportsWagon je auto na dlhé cesty , a spĺňa pri nich všetky očakávania. Pri klasických okresných cestách je však dobrý na obliehanie vďaka dobrému motoru s ktorým dokáže všetko. Na druhej strane však cena tohto auta je skôr nadpriemerná a môžu si  dovoliť nájme ty ktorý dokážu toto auto kŕmiť palivom. Keďže je to takpovediac žrút a spapá okolo 11 litrov na 100 km je toto auto príjemné a neobyčajne a dá sa snom dostať všade kam potrebujete. 

Ohodnoťte příspěvek
.