Odstráňte hádky vašich detí


Ak mi niečo ide skutočne na nervy, tak je to to, ako sa moje deti neustále hádajú. Musím priznať, že to majú asi po mne. Aj ja som neustále nervózna a aj keď som bola malá, bola som veľmi konfliktná. Takže sa vlastne nemám na čo sťažovať, tie deti to majú jednoducho po mne. Keď som bola malá, so sestrou sme sa neustále hádali. Boli sme ako pes a mačka a do dnešného dňa nemáme veľmi dobrý vzťah.

Novorozené dítě
 
Súrodenci majú mať dobrý vzťah
 
My dve sme boli stále pohádané, brali sme si veci a stále sme sa bili. Naša mama z nás bola zúfalá a susedia sa chodili na nás často sťažovať. Preto som chcela, aby boli od tohto moje deti ušetrené. Keď som videla, ako sa moje deti hádajú, bolo to ako pohľad do minulosti. Vedela som, že sme sa so sestrou hádali hlavne kvôli tomu, že sme mali v izbe málo miesta.

Dětská nožička
 
Vlastný priestor, vlastné veci
 
Vedela som, že im musím dopriať súkromie a že musia mať vlastný priestor. So sestrou sme si skákali do vlasov, pretože sme jedna druhej kradli veci. Bolo to spôsobené tým, že sme mali spoločnú skriňu a spoločný stôl. Nemohli sme mať každá svoj, pretože naša izba bola ako kobka. Všetok priestor zaberalo miesto na spanie. Preto si myslím, že súrodenci by mali mať poschodové postele. Práve tá im vytvorí v izbe priestor, ktorý budú môcť využiť tak, ako chcú. Ja som im dopriala vlastné veci, aby sa nemuseli úpne o všetko deliť.

Holčička s balonem
 
Splnený sen z detstva
 
Myslím, že všetky deti, ktoré majú súrodenca po nej túžia. Aj pre mňa to bolo ako splnený sen. Teší ma, že aj moje deti z nej boli úplne nadšené. Hádky úplne ustúpili, zrazu som ani nevedela, že mám doma deti. Dokonca sa v nich prebudila kreativita a predstavivosť, vymýšľajú také hry, že nerozumiem tomu, kde sa to v nich berie. No podstatné je, že držia spolu a že už sa takmer vôbec nehádajú. Možno predsa len nie sú úplne po mne.