Prečo je pre webovú stránku potrebné SEO?

Prečo je takmer z každej strany počuť, že dôležitou súčasťou online marketingu je SEO? A čo to vlastne je, aký má konkrétnejší význam a prínos pre podnikanie na internete?
Search Engine Optimization nám možno veľa neprezradí, ale slovenské znenie optimalizácia pre vyhľadávače napovedá, že ide o proces, čo má za úlohu zviditeľniť váš web v internetových vyhľadávačoch. V tomto prípade však nejde o obyčajnú reklamu a teda spoplatnené zviditeľnenie, ale o organické výsledky, ktoré majú tendenciu prinášať dlhodobejší efekt a sú bezplatné.Internetový marketing
To znamená, konkrétnejšími postupmi, ktoré vám prezradí seo optimalizacia navod dosiahnuť stav, v ktorom internetový vyhľadávač ako napr. Google označí vašu stránku za kvalitnú a relevantnú k hľadaným výrazom, čím ju automaticky posunie na popredné miesto vo výsledkoch hľadania. Pre stránku to následne značí kvalitné zviditeľnenie a fakt, že odkaz na váš web bude následne na očiach všetkým, čo budú k danej téme hľadať relevantné informácie. A to hlavne za predpokladu, ak sa jej podarí byť zaradená na prvej strane vo výsledkoch Google.
A nie, takáto pozícia tu nečaká len na komerčných gigantov, ale správne prevedenou optimalizáciou môže tento výsledok dosiahnuť tiež stránka alebo e-shop, čo bol doteraz relatívne menej známy. Treba ale rátať s tým, že organické procesy sú rozsiahlejší a výsledok bude viditeľný až po určitej dobe. To je rozdiel pred platenou reklamou, od ktorej očakávame okamžité výsledky. Naopak Search Engine Optimization si pýta svoj čas a vašu trpezlivosť, ale výsledky nakoniec pravdepodobne budú stáť za to. Nie náhodou sa vraví, že efekt optimalizácie prichádza ešte aj niekoľko mesiacov potom, ako s danými procesmi nadobro skončíte.Tablet, Google
Stránka dokáže ťažiť zo svojho vyššieho umiestnenia ešte niekoľko mesiacov, čo znamená pravidelnejšiu a početnejšíu návštevnosť, z ktorej dokážu vznikať požadované konverzie.