Sporenie v Slovenskej sporiteľni

Ak Vám ostáva trochu peňazí nazvyš , môžete si ich vložiť na sporiaci účet v  Slovenskej sporiteľni. Sporiaci účet pre ľudí prináša množstvo výhod oproti iným bankám z výhodným sporiacom  úrokom. Slovenská sporiteľňa ponúka niekoľko výhodných sporiacich účtov v ktorých si môžete odkladať svoje peniaze . Poďme sa e na nej pozrieť .

 spoření peněz
Prvý sporiaci účet má názov Sporenie pre radosť . Na tento účet si môžete vložiť peniaze kedykoľvek a vybrať ich môžete len raz mesačne. Prečo len raz mesačne ? Je to z toho dôvodu aby ste často nevyberali peniaze ktoré máte na šporiacom  učte a nechali tam tie peniaze rast aby ste mali viac úsporné . Úroková sadzba tohto účtu je 0,35 % mesačne , nulové poplatky a môžete si pravidelne sporiť od 10 eur mesačne. Ďalšia výhoda je že vďaka tomuto sporení máte účet zdarma.

 

§ Sporenie na rezervu
Tento účet si môžete založiť ako rezervu keby sa niečo stalo. Pri tomto účte môžete vyberať aj vkladať svoje peniaze kedykoľvek len chcete. Jedna z výhod je že tento sporiaci účet ponúka aj poistenie domácnosti do 200 eur. Nemusíte mať účet v banke stačí ak založíte len sporiaci a sporiť si môžete takisto od 10 eur mesačne.

 

§ Sporenie na bývanie
Každý túži po svojom bývaní , preto je tu sporenie na bývanie ktorá ponúka zvýhodnenú sadzbu sporení až 0,65 % na 1 rok. Ďalej ponúka výhodný úrok na hypotéke až do 90 percent nehnuteľnosti , tak isto aj účet zdarma , alebo jednoducho si môžete zmeniť sumu sporenie zdarma cez interbanking.

 mince a bankovky

§ Šikovné investičné sporenie v Slovenskej sporiteľni
Je kombinácia sporenia a investície v jednom. Pravidelne si môžete sporiť od 20 eur mesačne , nasporené peniaze máte kedykoľvek dispozícii , a výnos pri dlhodobom sporení. Tento šporiaci účet pre ľudí dokáže pokryť všetky vaše potreby. Napríklad krátkodobá rezerva , vhodná na dovolenku , svadbu , či inú udalosť , a dlhodobá je štúdium alebo dôchodok. 

Ohodnoťte příspěvek