Starožitnosti dodajú domovu históriu

Či už je to čaj alebo káva, alebo obľúbený nápoj bude chutiť najlepšie z krásneho porcelánu. Inšpirácie možno hľadať od porcelánových servisov až po moderné, ale rovnako krásne porcelánové kúsky z najnovších kolekcií. Porcelán má svoju históriu a má veľký význam pre nás všetkých. Krásny porcelán patrí neoblomne k starožitnostiam. Máte ho aj vy?

starožitonosti

Máte doma svoju zbierku
Aspoň jeden krásny porcelánový kúsok v domácnosti sa skutočne oplatí mať. Porcelán nie je pre každého, no oceniť jeho krásu i krehkosť je pre všetkých.

Krásny, moderný a praktický

Rovnako ako v minulosti i dnes si môžete vyberať z najrôznejších dizajnov porcelánu – preto s trochou trpezlivosti určite nájdete ten svoj „naj" vzor, ktorý vás chytí za srdce. Moderný porcelán na rozdiel od toho tradičného môžete denne používať, je cenovo prístupný, a pritom vhodný i do umývačky či do mikrovlnnej rúry.
Ideálna voľba v prípade, že nie ste veľkým odborníkom na porcelán
Ak nemáte v pláne vystavovať ho len vo vitríne. Môžete nakupovať po kusoch alebo aj v sadách, tieto investície vás však finančne nezruinujú. Rovnako máte možnosť nahradiť poškodený kúsok novým.

 

 Zdedili ste nejaký porcelán?
Čo takto sada pravého „cibuláku" po babičke? Pozor, nejde o žiadnu nezaujímavú starožitnosť – ale o vynikajúcu investíciu. Pravý a pôvodný „cibuľový porcelán" sa začal vyrábať v roku 1783 v saskom meste Meissen. K známym výrobcom patrila aj spoločnosť Thun. Názov cibulák je odvodený od vzoru, ktorý pripomína tvar cibule, dizajn je však v skutočnosti inšpirovaný granátovými jablkami.

výprodej

 

 Ako teda spoznáte originál?
Originálny porcelán má hodnotu stoviek a pri kompletných sadách aj tisícok eur. Prvý pohľad by mal viesť na spodok výrobku, tam je ochranná známka. Pravosť spoznáte podľa ružičiek na úchytkách, ale aj podľa toho, že dekor je umiestnený pod glazúrou, nie na nej. Prejdite prstom po glazúre, ak dekor nie je cítiť, bude váš kúsok pravý.

Ohodnoťte příspěvek