Ako na obrábanie pôdy vo vlastnej záhrade?

Ak máte dom, určite chcete, aby vyzeral ukážkovo nielen zvnútra, ale aj zvonku. Nehovoríme teraz o fasáde domu, i keď aj tá by mala byť udržiavaná. Reč je totiž o záhrade a celkovom exteriéri vášho domu. Záhrada je niečo, čo ako prvé udrie do očí zvedavým okoloidúcim či návšteve. V lete na záhrade určite trávite kopu času so svojimi najbližšími. Mnohí si na našej pôde pestujeme domácu zeleninu i ovocie, ktoré potom s radosťou ochutnávame a ponúkame návštevám. Aj o pôdu sa však treba starať, a tak si prečítajte, ako obrábanie pôdy nepokaziť a aké nástroje sú pri ňom potrebné.
obdělávané pole

Obrábanie pôdy dnes už nie je žiadna drina


Mnohí si pod obrábaním pôdy predstavia naše prastaré mamy, ktoré na poliach trávili celé dni a večer čo večer sa vracali domov unavené a prepracované. To je však už minulosťou! Dnes je trh so záhradnou technikou skutočne veľmi bohatý a môžete si zadovážiť pomocníka takmer na všetko. Obrábanie pôdy nie je len jednorazovou záležitosťou. Je potrebné sa o ňu starať počas celého roka s výnimkou zimy. Pred zimou i na jar je však potrebné ju poriadne pripraviť. Čo teda k tomu potrebujeme? Rýľ a motyka patria do základnej výbavy každého záhradkára a pri obrábaní pôdy majú svoje nezastupiteľné miesto. Ak si chcete uľahčiť robotu aspoň o niečo, zadovážte si prevzdušňovač, ktorý dokáže prekypriť pôdu iba veľmi zľahka, alebo hĺbkový kyprič.

lány polí

Obrábanie pôdy prostredníctvom kultivátora


Počuli ste už o kultivátore? Ide o multifunkčné motorové zariadenie, za ktoré je možné pripojiť prídavné zariadenie. Má niekoľko rýchlostí, vrátane spiatočky, a tak vám pôjde práca https://prace.bazos.cz/ v záhrade ako po masle. Ku kultivátoru je možné pripojiť až 25 druhov prídavných zariadení, čo je skutočne skvelé. Môžete s ním teda vykonávať takmer akúkoľvek prácu v záhrade bez toho, že by ste sa zbytočne narobili. Potrebujete prekypriť pôdu, zapracovať kompost či odstrániť korene buriny? Na to všetko je kultivátor ako stvorený! Pri výbere však dbajte na to, aby mal dostatočný krútiaci moment a tiež kvalitnú prevodovku. Rozhodujúca je tiež bezpečnosť brzdy.
Obrábanie pôdy nebolo nikdy jednoduchšie! Viac informácií nájdete na webovej stránke http://www.osivo.sk/.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup