Aktívna pena a jej výhody

Každý z nás chce, aby jeho auto vyzeralo vždy ako nové. No ak chceme mať krásne čisté a lesklé autíčko, musíme mu poskytnúť adekvátnu starostlivosť. V tomto článku sa dočítate, čo je potrebné použiť, ak chceme auto čo najrýchlejšie vyčistiť s minimom námahy.

Aktívna pena na auto je v súčasnosti veľmi populárna. Nachádza sa na väčšine bezdotykových umyvárni a každý, kto bol aspoň raz na takejto umyvárni si to určite všimol. Z celej autokozmetiky patria aktívne peny medzi najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie produkty. Prečo je to tak? Poďme pekne od začiatku.

Čo je vlastne aktívna pena a aké sú jej výhody?

Aktívna pena je silný čistiaci prípravok, ktorý vytvára hustú penu a dokáže odstrániť silné znečistenia, odmastiť lak karosérie, zbaviť sa škvŕn, hmyzu a rôznych usadenín. Použitie aktívnej peny je skvelým spôsobom na predumytie vozidla. Aktívna pena sa používa ešte pred samotným ručným umývaním auta, pretože dokáže pôsobiť na povrchu dlhší čas a preto si dokáže poradiť so všetkými nečistotami. Najväčšou výhodou aktívnej peny je, že sa jednoducho a rýchlo aplikuje. Stačí ju nastriekať po celej karosérií a potom už len nechať pôsobiť. Následne je potrebné auto poriadne opláchnuť z každej strany pod tlakom vody.

vosk na auto

Aké sú spôsoby použitia aktívnej peny?

Prvý spôsob je použitie aktívnej peny na klasickej bezdotykovej umyvárni. Tam sa aktívna pena aplikuje pomocou vysokotlakového čističa s napeňovačom. Avšak nevýhodou je, že nikdy neviete aká aktívna pena je tam použitá. Aktívne peny s vyšším obsahom pH sú silnejšie, no na druhej strane sú agresívnejšie a mohli by vám mierne poškodiť lak. Ak si niekedy budete chcieť kúpiť vlastnú aktívnu penu, vždy si všímajte, či má neutrálne pH alebo nie. Nie len aktívne peny, ale aj autošampóny s neutrálnym pH sú bezpečné pre lak, poprípade pre nanesený vosk na auto.

Ak nemáte prístup k bezdotykovej umyvárni alebo si jednoducho chcete auto umyť sami s vlastnou aktívnou penou, druhý spôsob pre použitie aktívnej peny je pomocou ručného napeňovača. Existujú rôzne ručné napeňovače, či už s pumpou alebo napeňovače s prípojkou pre hadicu. Tento spôsob je ideálny na domáce použitie, napríklad na záhrade. Stačí nariediť aktívnu penu v správnom pomere s vodou a môžete sa do toho pustiť.

Aké sú druhy aktívnych pien?

Na trhu existuje obrovské množstvo aktívnych pien. Líšia sa zložením, obsahom pH, farbou, penivosťou, cenou atď… Je ťažké určiť, ktorá by bola najvhodnejšia. Avšak odporúčame používať aktívne peny iba s neutrálnym pH. Je už len na vás, ktorá aktívna pena vám najviac vyhovuje a funguje.