Čo pestovať?


Pestovanie rastlín je pre mnohých ľudí naozaj obrovský relax. Len takto sa môžu realizovať a je pravda, že hrabanie sa v zemi je istým spôsobom naozaj upokojujúce. Utriedite si myšlienky a uvidíte, čo vám to všetko dá. Keď sa rozhodnete, že budete niečo pestovať, tak nie je nič lepšie, ako mať dom s obrovskou záhradou. To je niečo, čo vám skutočne urobí radosť a aj vďaka tomuto sa budete cítiť dobre, lepšie a ešte lepšie. Ktoré rastliny sa vám však skutočne oplatí pestovať? Pozrime sa spoločne na ne.
letní zátiší
V prvom rade sa musíte rozhodnúť či chcete pestovať veci preto, aby vám to obzvláštnilo záhradu, alebo preto, že chcete mať niečo, čo môžete využiť a poprípade aj zjesť. Ak patríte do tej druhej kategórie, máme pre vás naozaj niekoľko osvedčených plodov alebo ak chcete rastlín, ktoré by ste určite mali pestovať.
čerstvá zelenina

HRÁŠOK
Začneme tým najjednoduchším a zároveň najchutnejším, teda hráškom. Nie je nič lepšie, ako odtrhnúť si struk a pomaly z neho vyjedať hrach. V každom prípade však jeho chuť nie je jeho jedinou prioritou. V záhrade nezaberá veľa miesta a krásne sa pne, keď sa oň staráte a dáte mu tú možnosť. Hrášok milujú aj malé deti a je to naozaj chutná a hlavne zdravá strukovina.
MALINY
Toto je ovocie, ktoré už dlho vedie v popularite. Nielen, že sú ohromne zdravé, ale sú také chutné, že sa im proste nedá odolať. Okrem toho, maliny sú najlepšie čerstvé a neoplatí sa ich veľmi kupovať z trhu, hlavne preto, že sú hneď pokazené alebo chytené. Takto si ich natrháte a rovno ich aj zjete. Výhodné, no nie?
JAHODY
Kto by už len mohol zabudnúť na jahody? Sú úžasné a nebudeme si klamať, najlepšie jednoducho chutia také, ktoré si vypestujete sami. Z trhu to tiež nie je ono a o tých z obchodov ani nebudeme hovoriť, pretože jednoducho nikdy nevieme, čím sú postrekované.
 
Existuje naozaj veľké množstvo vecí, ktoré by ste mohli pestovať. Vyberte si tie, ktoré vám budú najviac vyhovovať. Nezabudnite, že pestovanie by malo byť vaším koníčkom.