Farba na drevo exteriér a niektoré z chýb pri jej aplikovaní

Farba na drevo exteriér má za úlohu chrániť tento prírodný materiál a jednotlivé predmety vyrobené z neho. Aplikovaním farby na drevo do exteriéru predĺžime jeho životnosť a taktiež mu vieme dodať požadovaný vzhľad. Aj nanášanie farba na drevo exterier by však malo spĺňať isté nároky a len vtedy dokáže jednotlivé predmety chrániť proti rôznym poveternostným vplyvom. Jedným z hlavných predpokladov je realizácia náteru na dostatočne vysušené drevo a tento proces by rozhodne nemal byť nijako unáhlený. Ak by sme natierali vlhké drevo, tak by sme tým nič nezískali a po relatívne krátkej dobe by sa nám len potvrdilo staré známe pravidlo, že práca chvatná je málo platná.

barva na dřevo

Farba na drevo exteriér musí byť aplikovaná na dokonalý podklad

Ak by teda jednotlivé predmety z dreva neboli dostatočne vysušené, tak farba na drevo do exteriéru by sa vplyvom tejto vlhkosti začala pomerne rýchlo odlupovať a celý proces natierania by tak vyšiel nazmar. Toto platí pre všetky zariadenia umiestnené v okolí nášho domu a na myslí máme napr. plot, trámy na altánku alebo záhradný nábytok. Tie by mali byť dokonale suché pri úplne prvom nátere, no rovnako tak aj pri opakovanom. Natieranie týchto predmetov vo vlhkom počasí možno bez debaty taktiež zaradiť do rovnakej skupiny chýb. Ako sa však orientovať v spleti rôznych náterov v predajni? Ochotne vám samozrejme poradí personál, no platí jedno zásadné pravidlo.

modrá textura

Svetlejšie odtiene sa vyznačujú kratšou životnosťou. Dôvod je pomerne jednoduchý a tu hovoríme predovšetkým o obsahu pigmentu v takomto nátere. Zložka je teda nesmierne dôležitou najmä pri ochrane dreva a jednotlivých predmetov z neho. Pigment totižto zamedzuje tomu, aby drevo sčernelo a zosivelo. Úplne ideálnou alternatívou však nie sú ani tmavé odtiene farby na drevo do exteriéru a tie majú schopnosť kumulovať podstatne viac tepla. Jeho prítomnosť následne spôsobuje to, že drevo pod náterom viac pracuje a vo väčšej miere mení svoj objem. Praskliny v dreve budú teda oveľa viac pravdepodobnejšie. Aj v tomto smere je teda ideálnou zlatá stredná cesta. Bližšie informácie o tejto téme nájdete na webovej stránke https://carodreva.sk/.