Hliníkové okná – keď sa elegancia snúbi s udržateľnosťou.

Udržateľnosť, udržateľnosť, udržateľnosť. To je mantra, ktorou sa svet dnes riadi. Architektúra nie je výnimka. Pri projektovaní domov sa kladie dôraz na použité materiály, ich odolnosť voči vplyvu času, poveternostným podmienkam a na ich schopnosť tepelnej termoregulácie. Okná a dvere sú jedny z tých častí domu, kde dochádza k najväčšej výmene energií. Je preto nevyhnutné venovať im pozornosť. Aj v záujme vašich financií.

Hlinikove_okna

Dom samozrejme musí esteticky vyzerať, dizajn je nemenej dôležitý. Minimalizmus rámov, veľa skla a hliník – trendy, ktoré momentálne kraľujú svetu okien. Váš dom tak získava moderný, industriálny look a hlavne – tie výhľady! Hliníkové okná sú výberom priateľským k prírode aj k vašim účtom za elektrinu. Vhodne zvolenou konštrukciou v kombinácii s termoregulačnými sklami môžete dosiahnuť menšiu spotrebu energie na kúrenie v zime a ochladzovanie v lete. Pri hliníkových oknách máte tiež záruku, že vám vydržia aj niekoľko rokov – bez škrabancov, poškodenia a korózie. A na rozdiel od plastu, hliníkové rámy dokážu udržať veľké sklenené platne, napr. aj posuvné dvere na terasu. Ak chcete byť ešte viac trendy, siahnite po oknách šedej alebo čiernej farby. Pri hliníkových rámoch sa farbám medze nekladú – dajú sa vyhotoviť v akomkoľvek farebnom prevedení.

A ešte zásadná otázka – ako sa treba o hliníkové okná starať? Umývanie okien zaručene patrí k jednej z „najobľúbenejších“ domácich prác každej gazdinky. V čom nám tieto okná uľahčujú prácu? Môžete si vydýchnuť. Skutočne nemusíte vynaložiť extra námahu. Samozrejme, sklo bude treba z času na čas umyť – záleží od preferencií. Hliníkové rámy sú však veľmi nenáročné. Stačí ich raz za niekoľko mesiacov utrieť, najlepšie nie veľmi agresívnym čistiacim prípravkom a špongiou, ktorá nespôsobí poškriabanie.

Hlinik_okna

Bez ďalšej debaty – nad výberom tých správnych okenných konštrukcií už netreba viac váhať. Splňte si ešte dnes svoj sen o modernom bývaní a objednajte si realizáciu hliníkových okien https://lmmont.sk/okna-brany-hlinikove-systemy/. LM – MONT, to sú profesionálne služby v oblasti hliníkových a sklenených konštrukcií, od poradenstva až po samotné vyhotovenie. Aby ste si vy mohli užívať svoj vysnený výhľad.