Kráľovná Južnej Ameriky: Amazonka

Vinie sa takmer pozdĺž celej Južnej Ameriky, pompézna, silná a bohatá rieka s poetickým názvom Amazonka. Nielen, že je zdrojom života pre faunu a flóru, no láka mnohých dobrodruhov, vedcov i cestovateľov z celého sveta. Pokiaľ chcete zažiť tú najlepšiu exotiku a priniesť si nezabudnuteľné zážitky, vyberte sa aj vy ku kráľovnej Južnej Ameriky, samozrejme, so spoľahlivým sprievodcom a kvalitným cestovným poistením od AXA ASSISTANCE, ktoré vás nikdy nenechá v núdzi! Takto v bezpečí si budete môcť užiť všetky tamojšie krásy, úkazy a zažiť, ako ľudia pozdĺž druhej najdlhšej rieky sveta dokážu žiť a vychovávať svoje deti v lone nádhernej divokej prírody.

amazonka

Zážitok skutočnej divočiny

Pojem amazonka vám už sám o sebe evokuje mnohé, no zažiť ju na vlastnej koži je niečo úplne iné, jedinečné a nezabudnuteľné. Mnohí cestovatelia o tom napísali do svojich blogov a zdieľali svoje pocity. Skutočne divoká príroda, bohatá na mnohé živočíšne i rastlinné druhy, ktoré inde nenájdete, ponúka možnosti pozorovania tajomných úkazov a tunajšieho prírodného divadla. Amazonka je domovom početných druhov pestrofarebných vtákov, opíc, jaguárov alebo papagájov. Či už sa vydáte po rieke na lodi, alebo zvolíte pešiu túru, uvidíte mnoho malebných lagún, dediniek a krás skutočne divokej džungle.

řeka

Posvätné Peru

Áno, aj Peru hostí vo svojich útrobách túto jedinečnú rieku prechádzajúcu rezerváciami i malebným pohorím Ánd. V jej okolí sa nachádza množstvo zaujímavých miest i prekrásnej prírody. Pozrieť si tak môžete viaceré historické pamiatky a zaujímavosti. Napríklad mesto Iquitos predstavuje údajne najväčšie mesto v amazonskej džungli. Je plné miestnej kultúry a tradícií. Navštíviť tu môžete aj nádherné národné parky, nehovoriac o neďalekom preslávenom historickom mieste Machu Picchu. Pozdĺž kráľovnej Amazonky je teda určite čo vidieť a prebádať a nám bude rozhodne veľkou cťou, keď vám pri tom budeme môcť asistovať a kryť chrbát. Nezabudnite si preto naše spoľahlivé AXA cestovné poistenie včas vybaviť a šťastnú cestu, priatelia!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup