Kuchyne s ostrovčekom poskytujú dokonalý komfort počas varenia

Kuchyne s ostrovčekom sú dokonalým riešením pre viacpočetné rodiny, keďže poskytujú dostatok miesta a vďaka takémuto usporiadaniu sa môže príprave jedla venovať celá rodina spoločne. Vďaka kuchyniam s ostrovčekom sa teda varenie stáva rodinnou udalosťou a rituálom. Takéto riešenia kuchýň sú ďalej vhodné pre ľudí milujúcich prípravu jedla, keďže budú môcť komfortne pripravovať viacero chodov naraz bez toho, aby vznikol v kuchyni chaos. Vďaka kuchyniam s ostrovčekom navyše získate priestranný výhľad a vy sa pri varení nebudete musieť dívať na stenu ako v klasických kuchyniach. Navyše nebudete musieť nechať variť jedlo a utekať kvôli stiesnenosti takéhoto priestoru napríklad do obývačky.

moderní kucyhně

Kuchyne s ostrovčekom sú vyhľadávané najmä kvôli všestrannosti využitia

Na prvý pohľad by sa to tak javiť nemuselo, no kuchyne s ostrovčekom poskytujú všestranné využitie. Ak ste predtým boli zvyknutý na klasickú rovnú linku, potom budú pre vás kuchyne s ostrovčekom predstavovať riešenie minimálne o jeden level vyšší. Vďaka kuchyniam s ostrovčekom teda získate viac priestoru na varenie. Typickými situáciami sú vytiahnutie potravín z chladničky, plechu z rúry alebo taniera z mikrovlnky a všetky tieto predmety viete položiť na ostrovček.

Ďalšou funkciou ostrovčeka je priestor na krájanie zeleniny, spracovanie mäsa alebo iných surovín. Jednoduchšie varianty ostrovčekov predstavujú miesto používané výlučne ako pracovná doska. Pokiaľ vám to však situácia dovoľuje, rozhodne siahnite po riešení s drezom alebo varnou doskou. Sofistikovanejšie riešenia navyše môžu obsahovať napríklad umývačku riadu ale odpadkový kôš. Toto miesto však môže ďalej slúžiť na servírovanie. Ak sa u vás doma koná väčšia akcia alebo oslava a vy budete musieť pripraviť viacero obložených mís, ostrovček vám dokonale poslúži na servírovanie takýchto pokrmov.

prostřený stůl

Ak si teda chcete obstarať kuchyne s ostrovčekom, mali by ste dopredu zvážiť určité priestorové možnosti. Takéto riešenie je vhodné realizovať aspoň od výmery 15 m², len vtedy budete mať v kuchyni dostatok priestoru na pohyb a manipuláciu s kuchynským riadom okolo ostrovčeka. Ak sme vás týmto odporúčaním sklamali, máme pre vás záložný plán. Možnosťou môže byť ostrovček v polovičnom profile, ktorý viete umiestniť priamo k niektorej z voľných stien.

Pre viac informácií o kuchynských ostrovčekoch kliknite na webovú stránku https://anrico.sk/.