Láka vás dovolenka v púšti?

Zem je skutočne zaujímavé miesto a ponúka veľa vzájomne odlišných miest, ktoré sa dajú preskúmať. Rôzne kontinenty, rôzne teploty a rôzne životné podmienky. Zázračným dielom matky prírody je napríklad aj taká púšť. Je to oblasť, v ktorej nenájdete náznaky vlhka a vody. Na tomto mieste nezapršalo možno už celé roky, preto sa tu stretneme s obrovskou suchou pôdou. Napriek náročným životným podmienkam sa aj táto oblasť teší návštevnosti turistov. Chceli by ste ju preskúmať aj vy? Tak zo všetkého najskôr nezabudnite na cestovné poistenie od spoločnosti Axa assistance.

poušť

Púšte nájdeme ako v afrických, tak aj v arabských krajinách. Tú najväčšiu však nájdeme práve na africkom kontinente a ide o známu Saharu. Je to najznámejšia a najväčšia púštna oblasť, ktorá zasahuje až do viac ako 12 afrických krajín.

Alebo vás lákajú skôr púšte v arabských krajinách? Napriek tomu, že sú v púšti oveľa náročnejšie životné podmienky, ide o miesto, kam sa dá ísť pozrieť cez dovolenku. V skutočnosti pôjde o originálny a nezabudnuteľný zážitok. Samozrejme prechádzať po púšti nebudete pešky, ale najčastejšie sa sem jazdí na terénnom aute alebo štvorkolke. Klasicky si predstavíme aj prepravu na púštnom zvierati- na ťave.

Mnohých ľudí láka Dubaj. Dnes je z neho síce civilizované a moderné mesto, no púštnu oblasť tu nájdete takisto. Veľa záujemcov sem príde do hotela, odkiaľ ich následne džíp odvezie na toto zaujímavé miesto. Dôležité je mať v tomto teréne dobrého šoféra, no táto jazda vám aj napriek zručnosti šoféra určite zdvihne adrenalín. Počas jazdy máte pocit, že auto sa o chvíľu prevráti. Po ceste späť natrafíte na tábor s občerstvením a suvenírmi.

písečná duna

Výlet na štvorkolke je najlepší v púštnej oblasti s názvom Hurghade. Ak vás láka šoférovanie štvorkolky, môžete to ideálne vyskúšať práve na tomto mieste. Zvyčajne tu jazdia viacerí ľudia v rade za sebou. Je preto odporúčané mať odev s dlhými rukávmi, nohavice a na hlave omotanú šatku. V strede jazdy po tejto piesočnatej ceste natrafíte na tábor, v ktorom sa vám domáci budú snažiť prezentovať, ako sa na tejto púšti žilo kedysi. V tábore nájdete takisto občerstvenie a môžete sa tu takisto povoziť na ťave. Pri spiatočnej ceste stojí za zmienku krásny výhľad na okolie.