LED žiarovky ako ekonomická alternatíva osvetlenia

LED žiarovky predstavujú v súčasnosti už známy pojem v oblasti osvetlenia. Avšak málo kto zrejme vie, že takýto spôsob osvetlenia vám môže pomôcť aj značne ušetriť pri vašich platbách za elektrinu. Čo to ale vlastne je LED žiarovka a aké sú výhody jej používania?
Skratka LED pochádza z anglického spojenia slov Light Emitting Diode,čo v preklade znamená dióda emitujúca svetlo. Ide teda o zdroj svetla vnútri nejakého elektrického zdroja. Táto definícia však platí aj na normálnu klasickú žiarovku.Aký je však medzi nimi rozdiel?
Výhody používania LED žiarovky
Najväčšou výhodou používania LED žiaroviek je ich úspornosť.Vďaka ich používaniu totiž spotrebujete minimálne množstvo energie. V súčasnosti takýto druh osvetlenia na trhu predstavuje zároveň aj najefektívnejší spôsob premeny elektriny na svetlo. Rozdiel oproti klasickej žiarovke je aj v tom, že produkujú viac svetla na watt energie.

žárovka osvětlená

Pokiaľ na osvetlenie používate klasické žiarovky, zrejme ste sa stretli s tým, že sa zahrievajú. Môže to mať veľké nevýhody napríklad, keď si chcete upraviť smer žiarenia. S LED žiarovkami vás takýto problém nečaká. Elektrickú energiu menia čisto na svetlo bez vlastného zahrievania, vďaka čomu sú šetrné. Šetrenie elektrickej energie sa určite spája aj s ekologickejšou formou osvetlenia.
Veľkou výhodou používania LED žiaroviek je predovšetkým aj ich dlhá životnosť.Jej životnosť je približne od 3000 do 100 000 hodín. Okrem dlhej životnosti je takýto druh žiaroviek takmer bezúdržbový. Môžete ich použiť aj na nedostupné miesta, pretože sú úplne nenáročné na údržbu.
led žárovka
LED žiarovky sú taktiež veľmi odolné voči mechanickým poškodeniam. Nevyžarujú UV ani infračervené žiarenie. Neobsahujú ortuť ani iné zdraviu a prostrediu škodlivé kovy. Zároveň je veľkou výhodou aj ich flexibilita, pretože sú vhodné rovnako ako hlavné osvetlenie v rámci väčších, či menších miestností, ale tiež aj do stolných lámp.
LED žiarovky sú v súčasnosti fenoménom v oblasti ekonomickej alternatívy osvetlenia.Môžete ich nakupovať v kamenných predajniach, rovnako ako aj na internete. Široký výber produktov nájdete na stránkach led-store.sk.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup