Pelech pre psa – posteľ nevyhnutná pre vášho miláčika

Kde spí váš psík? Na gauči, v posteli alebo na koberčeku? Váš psík si nájde miesto, kde zrelaxuje a načerpá energiu, no nie vždy sú tieto možnosti najideálnejšie. Nie každý chce, aby jeho štvornohá miláčik spal v posteli, pretože môžete mať malé deti alebo na gauči, pretože ste viacčlenná rodina a tlačíte sa na gauči pred televízorom. Prípadne môže spať na koberčeku niekde pri vás, no ani koberec nemusí byť vhodný pre vášho psa. Najideálnejšie je, ak má váš pes vlastnú posteľ, teda svoj vlastný pelech. Pelech pre psa poskytuje psovi miesto, kde si môže v pokoji pospať. Vedeli ste, že pes prespí viac ako človek? A preto je nevyhnutnosťou vlastniť pelech pre psa. Mnoho majiteľov psov trápi otázka, aký pelech je ten najvhodnejší a aký je najlepší. Tento problém trápi majiteľov psov bez ohľadu na to, či vlastníte šteniatko, alebo máte už nejakú dlhšiu dobu psíka. Možno si nebudete vedieť vybrať ten správny, pretože jestvuje niekoľko druhov pelechov pre psa.

pelech pro psa

Štandardné pelechy pre psov a hniezda pre psov

Pri výbere správneho pelechu pre psa môžete natrafiť na štandardný pelech, ktorý vyzerá ako vankúš a je k dispozícii v rôznych farbách, veľkostiach, ale i materiáloch. Pelechy sa rozlišujú aj v kvalite. Je na vás, či chcete investovať do drahšieho pelechu alebo lacnejšieho. Väčšina z nich má odnímateľné poťahy, ktoré môžete prať. Tie drahšie môžu byť dokonca odstraňovať zápach a odpudzovať i hmyz. Štandardné pelechy sú vhodné takmer pre všetky plemená, menej vhodné sú pre psíky, ktoré trpia ortopedickým ochorením.

pelíšek pro psa

Podobne ako pri deťoch, tak aj pri psoch je možnosť kúpiť hniezdo, ktoré je veľmi podobné štandardnému pelechu pre psa, no má vyvýšený okraj, a teda váš miláčik sa môže oň oprieť alebo sa schúliť do hniezda. Niektoré tieto pelechy pre psa vám môžu pripomínať pohovku. Niektoré sa vyznačujú, že sú plyšové a psíky sa tam veľmi radi krútia, pretože sú veľmi útulné a pohodlné. Podobne ako pri štandardnom pelechu pre psov, tak aj v tomto prípade platí, že sú vhodné pre všetky plemená, no staršie psíky môžu mať problém z týmito pelechmi, pretože sú veľmi plyšové. Širokú ponuku pelechov pre psov a informácie o dostupných pelechoch nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.