Sporenie v Slovenskej sporiteľni

Ak Vám ostáva trochu peňazí nazvyš, môžete si ich vložiť na sporiaci účetv Slovenskej sporiteľni. Sporiaci účet pre ľudí prináša množstvo výhod oproti iným bankám z výhodným sporiacom úrokom. Slovenská sporiteľňa ponúka niekoľko výhodných sporiacich účtov v ktorých si môžete odkladať svoje peniaze. Poďme sa e na nej pozrieť.
spoření peněz
Prvý sporiaci účet má názov Sporenie pre radosť. Na tento účet si môžete vložiť peniaze kedykoľvek a vybrať ich môžete len raz mesačne. Prečo len raz mesačne ? Je to z toho dôvodu aby ste často nevyberali peniaze ktoré máte na šporiacom učte a nechali tam tie peniaze rast aby ste mali viac úsporné. Úroková sadzba tohto účtu je 0,35 % mesačne, nulové poplatky a môžete si pravidelne sporiť od 10 eur mesačne. Ďalšia výhoda je že vďaka tomuto sporení máte účet zdarma.

§ Sporenie na rezervu
Tento účet si môžete založiť ako rezervu keby sa niečo stalo. Pri tomto účte môžete vyberať aj vkladať svoje peniaze kedykoľvek len chcete. Jedna z výhod je že tento sporiaci účet ponúka aj poistenie domácnosti do 200 eur. Nemusíte mať účet v banke stačí ak založíte len sporiaci a sporiť si môžete takisto od 10 eur mesačne.

§ Sporenie na bývanie
Každý túži po svojom bývaní, preto je tu sporenie na bývanie ktorá ponúka zvýhodnenú sadzbu sporení až 0,65 % na 1 rok. Ďalej ponúka výhodný úrok na hypotéke až do 90 percent nehnuteľnosti, tak isto aj účet zdarma, alebo jednoducho si môžete zmeniť sumu sporenie zdarma cez interbanking.
mince a bankovky
§ Šikovné investičné sporenie v Slovenskej sporiteľni
Je kombinácia sporenia a investície v jednom. Pravidelne si môžete sporiť od 20 eur mesačne, nasporené peniaze máte kedykoľvek dispozícii, a výnos pri dlhodobom sporení. Tento šporiaci účet pre ľudí dokáže pokryť všetky vaše potreby. Napríklad krátkodobá rezerva, vhodná na dovolenku, svadbu, či inú udalosť, a dlhodobá je štúdium alebo dôchodok.