18 skvelých nápadov, ako použiť vaše staré rifle a dať im druhú šancu

Tento článok vás možno inšpiruje k tomu, aby ste sa zamysleli nad tým, čo všetko u vás skončí v smetnom koši.
 
Rifle sú dnes už neodmysliteľnou súčasťou nášho šatníka. Tak, ako všetko oblečenie aj tento kúsok z nášho šatníka má svoju životnosť. Medzi najčastejšie poškodenia patria vyšúchané miesta, diery, pokazený zips a iné. Rifle sú veľmi náročné na výrobu a životné prostredie. Na 1 pár riflí sa spotrebuje 8000 litrov vody! Ak sa už rifle nedajú opraviť tu je pár spôsobov, ako ich môžete zrecyklovať.

dekorace.jpg
 
1. Šortky
Je to jednoduché, stačí ak odstrihnete nohavice v požadovanej dĺžke a je hotovo!
 
2. Sukňa
Pri tomto postupe potrebujete aj šijací stroj. Odstrinhite nohavice v potrebnej dĺžke a odstráňte stehy, tak aby vám vznikla sukňa. Posledným krokom je už iba zošiť nohavice na miestach, kde ste odstránili stehy.
 
3. Kabelka alebo batoh
Na tento projekt potrebujete dva rovnaké obdĺžnikové kusy látky a v prípade kabelky aj dva tenké prúžky látky na ramienka. Jednoducho zošijete kusy látky správnymi stranami k sebe a podohnete na otvorenej strane. Vznikne vám základ tašky alebo batohu. Ak chcete urobiť tašku z vnútornej strany našite ramienka v rovnakej dĺžke. Batoh zasa spravíte, tak že otvorenú stranu prešijete dvakrát a tým vznikne medzera na šnúrku. Uknočíte ho tým, že urobíte dierky na oboch rohoch batohu. Diery postite cvočkami. Prevlečte šnúprku a máte hotovo!
 
5. Vesta
 Vestičku spravíte tak, že obkreslíte svoju obľúbenú a z nej si spravíte strih alebo mnoho strihov je dostupných voľne na internete.

recyklace.jpg
 
6. Koberček
 Je viacero spôsbov ako urobiť koberec. Skúsiť môžete patchwork alebo inú techniku. Výborne vám poslúži napríklad v kuchyni na dlážke alebo v kúpeľni.
 
Ak ste zašpinili svoje milované rifle a nechcete sa ich  zbaviť, riešením pre vás bude zakryť fľak. Skúste na nich namaľovať kvety alebo kreslenú postavičku. Poslúžia vám aj  nášivky.
 
 Ďalšie veci, ktoré môžete skúsiť vyrobiť zo starých riflí sú:
 
– kozmetická taštička,
– obal na telefón,
– kuchynská zástera,
– univerzálne košíčky,
– ozdobný vankúšik,
– šperky,
– hračky.