3 veci, ktoré vám tento rok nesmú chýbať v záhrade

Záhradné párty, stretnutia priateľov a grilovačky, ktoré v letných mesiacoch už patria k slovenskému folklóru, si už nevieme predstaviť bez prítomnosti kvalitného grilu. Gril je na podobných akciách akýmsi stredobodom pozornosti, na ktorý sa zbiehajú pohľady všetkých zúčastnených. Preto je dôležité, aby váš gril dokázal pripraviť chutné grilované špeciality, mal jednoduchú obsluhu a údržbu a aby pôsobil aj patrične štýlovo. A v dnešnej ponuke záhradných grilov už je naozaj z čoho vyberať.

zahradní gril

Ak patríte k fanúšikom klasických grilov na drevené uhlie, tak vaša voľba bude určite upriamená týmto smerom. Ako palivo sa v týchto griloch používa drevené uhlie alebo brikety, takže pripravované jedlo má nezameniteľnú vôňu, ktorú pri iných typoch grilov nikdy nedosiahnete. Nevýhodou je pomalšia príprava jedla a v prípade väčšieho počtu priateľov na párty sa často stáva, že jedna pahreba nebude na ugrilovanie všetkých špecialít postačujúca. Je preto potrebné dosypávať ďalšie várky uhlia, čo predlžuje grilovanie a nie je to veľmi komfortné. No ak ste menšia partia alebo iba dvojica, tento gril bude pre vás ideálny.

Veľkej obľube sa dnes tešia bezpečné plynové grily, ktoré sú obľúbené ako medzi začiatočníkmi tak aj medzi skúsenými gril-majstrami. Veľkou výhodou týchto záhradných grilov je pohodlie a komfort prípravy jedla. Žiadne zdĺhavé prípravy žeravej pahreby alebo komplikované znižovanie jej intenzity ohrevu. Jednoducho zapaľovačom zapálite horáky, nastavíte požadovanú intenzitu tepla a môžete grilovať aj pre veľké stretnutia priateľov. Teplota je rovnomerne rozložená po celej ploche grilu, takže sa vám mäsko a zelenina pekne rovnomerne opekajú na všetkých miestach. Neotravuje vás ani vetrom hnaný dym do očí, takže nehrozia žiadne „úteky“ od grilu alebo hasenie vzbĺkajúceho ohňa vodou. Nevýhodou môže byť práve absencia dymu, ktorý niektorým ľuďom chýba v pripravovanom jedle. Pri tých najkvalitnejších plynových griloch treba počítať aj s vyššou obstarávacou cenou, ale za svoje peniaza už dostanete luxusný gril z veľmi kvalitných materiálov.

Súčasťou letných grilovačiek je často aj osviežujúce kúpanie v bazéne, čo láka hlavne deti. Ak nie ste práve majiteľom luxusného podzemného bazéna s krytou strechou, stále máte možnosť zadovážiť si veľký a praktický bazén za výbornú cenu. Túto možnosť predstavujú nadzemné bazény, ktoré sú v ponuke v rôznych cenových reláciách a veľkostiach.

bazén

Ešte pred výberom nového nadzemného bazéna si musíte uvedomiť, aké veľkú plochu máte určenú na umiestnenie bazéna. Niekedy sa stáva, že niektorí nadšenci zistia až pri stavaní bazéna, že vybraná veľkosť sa im do ich záhrady nezmestí. V takomto prípade nasleduje vrátenie bazéna do predajne alebo zrušenie kvetinového záhona. Preto vyberajte vždy bazén, ktorý sa nielen zmestí do vašej záhrady, ale v jeho okolí je aj dostatok miesta na je údržbu a inštalovanie filtrácie. Bez filtrácie je dnes už komfortné využívanie bazéna takmer nemožné, preto sa snažte s bazénom kúpiť rovno aj filtráciu. Získate tak väčšinou veľmi zaujímavú cenu za bazén s filtráciou a kvalitná filtrácia vám navyše zabezpečí aj komfortnú údržbu bazéna, čo je bez filtrácie takmer nemožné. Najefektívnejšie čistenie vody v bazéne dosiahnete pieskovou filtráciou, ktorá vám umožní aj používanie veľmi praktického bazénového vysávača, s ktorým dokážete udržiavať vodu v bazéne na profesionálnej úrovni.

Nákup bazéna, jeho postavenie a napúšťanie vody je veľmi jednoduchou činnosťou. Najdôležitejšie však je udržiavanie neustálej čistoty vody vo vašom bazéne a udržiavanie vhodnej pH vody v bazéne. K tomu vám pomôže bazénová chémia, kvalitná filtrácia a bazénový vysávač. Ale veľmi účinným nástrojom na udržiavanie hygienicky čistej vody v bazéne sú solárne sprchy, ktoré slúžia na osprchovanie sa pred vstupom do bazéna. Niekedy ich využívajú v letných mesiacoch aj ľudia pracujúci v záhrade, kedy sa po práci môžu osviežiť pod prúdom vody so želanou teplotou.

Všetky veci súvisiace so záhradným vybavením, grilovaním alebo kúpaním v nadzemných bazénoch je vhodné nakupovať na miestach, kde vám ponúknu široký sortiment týchto produktov za výhodné akciové ceny. Internetový predajca www.hawaj.sk dokáže splniť všetky vaše priania ohľadom vybavenia záhrady ponukou tých najkvalitnejších produktov od viacerých svetových výrobcov.