5 najlepších komédií všetkých čias


Smiech lieči. To vám povie každý, kto zažil akú má moc. Je dobré sa smiať a vyhľadávať také spôsoby zábavy, ktoré vedú k smiechu. Skvelým spôsobom ako sa kvalitne zasmiať je pozrieť si ten správny film. Dobrá komédia je priamym spôsobom ako si zlepšiť náladu a zabaviť sa. Nájsť dobrú komédiu ale vôbec nemusí byť ľahké. V tomto článku vám preto chceme predstaviť top 5 najlepších komédií, pri ktorých sa zaručene kvalitne zasmejete a zabavíte. Tu sú:

žerny

1.       Blbý a blbší (Dumb and dumber) – Jim Carrey vždy bol zárukou dobrej komédie. V tomto kultovom filme a jeho pokračovaní Blbý a blbší 2 priam zažiaril. Kto iný by dokázal tak brilantne zvládnuť hlavnú úlohu ako práve Jim Carrey. Blbí a blbší je vskutku snímok, ktorý rozosmeje naozaj každého. A nie iba raz.

2.       Monty Python a svätý grál (Monty Python and the Holy Grail)– Svojský britský humor neberie každého. Ak však ste človekom, ktorý má rád paródie a suchý britský humor pri tomto filme zažijete kopec srandy. Odkazy na najrôznejšie kultové filmy a ich parodovanie je naozaj hojne obsiahnuté v tomto snímku.

výsměch

3.       Pripútajte sa, prosím! (Airplane)– Absurdná komédia Pripútajte sa, prosím je skvelým filmom pre každého, kto hľadá kultovú paródiu. Ide o jeden z prvých filmov tohto druhu, ktorý odštartoval obľúbenosť tohto žánru medzi širokou verejnosťou. Leslie Nielsen, ktorý sa vo filme taktiež ukáže je zárukou kvalitnej zábavy.

4.       Vo štvorici po opici (The Hangover)– Štvorica priateľov na šialenej cesta za zistením toho, čo sa vlastne dialo po minulé noci. Komédia, ktorá má skvelé tempo, obsadenie a zaručene kvalitné vtipy. Na svoje si naozaj príde azda každý milovník dobrých komédií.

dítě

5.       Big Lebowski– Big Lebowski je nezabudnuteľný film. Netradičná komédia hovorí o netradičnom osude pána Lebowskeho a jeho ceste za veľkým „Big“ Lebowskim. Ak sa chcete naozaj zabaviť pri filme, ktorý priam srší originalitou Big Lebowski je pre vás jasnou voľbou.