Dá sa starostlivosť prehnať?


Okrem iného sa predsa chceme páčiť, chceme vyzerať dobre a chceme, aby sa za nami všetci otáčali. Vtedy sa však ale musíme zamyslieť aj nad tým či sa o seba dostatočne staráme. Väčšina žien si myslí, že sa stará. Ale je niekedy starostlivosti dosť? To sa dá povedať len naozaj veľmi ťažko. Preto porozmýšľajme nad tým, čo by ste ešte pre svoju tvár, vlasy a telo mohli urobiť a čomu by ste sa naopak mali vyhnúť. My pre vás máme niekoľko tipov.

fantazie

Nepreháňajte to
Teraz nemyslíme, aby ste to nepreháňali so starostlivosťou, ale s prípravkami, ktoré používate. Je veľmi dôležité, aby ste sa zbavili názoru, že čím viac, tým lepšie. Vôbec to tak nie je. Väčšinou to platí práve úplne naopak. Keď je niečoho veľa, môžete tým aj veľa vecí pokaziť. Funguje to takto napríklad aj s kondicionérmi. Keď ho požívate príliš veľa, vaše vlasy začnú byť mastné a niektorým ženám sa začnú tvoriť lupiny. Keď  používate veľa prípravkov na pleť, taktiež sa vám môže začať tvoriť akné. Preto je veľmi dôležité, aby ste poznali mieru, kedy sa to dá uniesť a kedy je toho už naopak veľa. A to vidia mnohé ženy ako problematické.

krásná dívka

Všetko s mierou
Ženy, ktoré rady a často chodia ku kaderníčke alebo na kozmetiku by sa tiež mali zamyslieť nad tým či je to pre ne zdravé. Je dôležité, aby ste boli uzrozumená s tým, že aj keď máte pocit, že sa o seba staráte, veľmi rýchlo sa môže stať aj to, že to jednoducho prestane a už nebudete vedieť, ako si pomôcť. Tým myslíme, že to s návštevami u kozmetičky tak preženiete, že už jednoducho nebude vedieť, ako dať vašu pleť zase dokopy. Vtedy už musíte začať premýšľať nad liečbou a to je niečo, čomu sa určite chcete vyhnúť. Nechcete predsa užívať lieky proti akné len kvôli tomu, že ste to preháňali s návštevami salónov krásy. Uznajte sama, že to znie skutočne komicky, však? Dajte si na to pozor.