Aj pes musí mať svoj režim

Ak si https://mojebetynka.maminka.cz/clanek/planujete-tehotenstvi-nacasujte-spravne-poceti plánujete kúpiť psa, mali by ste vedieť, že vlastniť psa to nie je len tak, pretože so psom, aj so šteňaťom treba mať veľa trpezlivosti, veľa oddanosti a jednoducho vedieť ako sa o neho postarať. V prvom rade pred tým, než si šteňa donesiete domov by ste mali vedieť ako kŕmiť šteňa, čím ho kŕmiť, ako ho kŕmiť a ako často ho kŕmiť. Ak máte malé dieťa, alebo ste už dieťa vychovali, vrátite sa späť do podobnej starostlivosti.

štěně kolie

Prečo je kŕmenie také dôležité?

Možno vám to bude znieť príliš zvláštne, ale kŕmenie šteňaťa sa dá prirovnať ku kŕmeniu malého dieťaťa, samozrejme nie formou stravy, ale tým, že je potrebné zachovať pravidelnosť jedenia, aby váš pes bol zdravý a hlavne aby rástol tak, ako si predstavujete. Poďme sa pozrieť na to ako kŕmiť šteňa postupne. V prvom rade o stravovacích návykoch psa by vám mal povedať chovateľ, od ktorého psa nakupujete. Ak vám chovateľ z nejakého dôvodu nevysvetlí ako kŕmiť psa, v tom prípade sa môžeme pozrieť na kŕmenie šteňaťa všeobecne. Súčasťou kŕmenia je aj pitný režim. Šteňa, ale aj dospelý pes musí mať vždy zabezpečený pitný režim a vždy na dosah vodu. Poďme sa však pozrieť na samotný postup kŕmenia psa. Psovi zaveďte režim, nikdy mu nenaplňte misku a nechajte na ňom nech si zoberie jesť vtedy, keď bude chcieť. Takýto spôsob nie je vôbec správny a nemali by ste takto psa kŕmiť. Správne kŕmenie psa spočíva v tom, že mu dávate jesť v pravidelných intervaloch. Šteňaťu by ste mali dávať jesť každé štyri hodiny po menších porciách, jednoducho tak aby mali celodenný prísun potravy, avšak keď bude pes starší, potom ho stačí kŕmiť raz, maximálne dva krát do dňa, avšak kvalitnou a vyváženou stravou.

francouzský buldok

Čím kŕmiť psa?

Pes je živý tvor, a tak isto ako kŕmite seba vyváženou stravou, tak by ste mali kŕmiť aj svojho psa. Pýtate sa prečo? Odpoveď je jednoduchá, kvalitná, zdravá a vyvážená strava pre vášho psa zabezpečí to, že váš pes bude zdravý a teda bude dlhšie žiť, bude dlhšie vitálnejší a podobne. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako kŕmiť šteňa vyváženou a kvalitnou stravou, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.vetcan.sk/.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup