Aké sú vhodné zábavné činnosti na víkend?

V dnešných uponáhľaných časoch býva zvykom že nie je čas na nič a ideme spať s pocitom toho že sme celý deň stáli na nohách ale nič sme vlastne nespravili, je to zvláštny moment a práve vtedy hľadáme ako by sme mohli ďalší deň spestriť poprípade rozmýšľame aké rôzne aktivity by sa dali tvoriť cez víkend. Môžeme vám povedať niekoľko takýchto aktivít pri ktorých sa zaručene nudiť nebudete.

turistika.jpg

Medzi hlavné a hlavne zdravé patrí učenie túra do hôr. Nepotrebujete nato okrem obuvi, ktorú máte aj tak doma, žiadne špeciálne vybavenie, iba sa zoberiete a idete na vopred určené miesto. Je dobré si dopredu rozmyslieť čo by ste chceli v ten deň stihnúť a pozrieť. Na túry sú síce vhodné trebárs nízke tatry ale určite je aj vo vašom okolí pekná príroda kde ste schopný sa dostať autobusom bez prestupu poprípade osobným vlakom do hodiny cesty. Taktiež ale môžete navštíviť hrady, zámky a rôzne galérie a múzeá, poprípade pamiatky na ktoré si pamätáte z detstva.
Medzi ďalšie skupiny aktivít patria stolné hry. V prípade upršaného počasia je dobré byť s rodinou v spoločnej atmosfére aj pri iných zariadeniach ako sú mobilné telefóny. Pri takýchto aktivitách bohate stačia sedmové alebo žolíkové karty, poprípade stolná hra „človeče nehnevaj sa“ alebo monopoly pri ktorých sa skúste nepohádať.

šachovnice.jpg

Ďalšia aktivita aj keď to tak možno nepôsobí je spoločný rozhovor pri upratovaní bytu, alebo domu, garáže, pivnice. Môžete si rozdeliť úlohy a tešiť sa ako ich spoločne vykonáte, tiež môžete zahájiť diskusiu na témy so svojimi deťmi ktoré by ste inokedy nezačali, pretože pri jednoduchej práci sa človeku ľahšie vyrozpráva. Ale nie je vhodné na vaše deti tlačiť. Ak nechcú tak ich nesiľte do „zábavného upratovania“
Môžeme tiež spomenúť činnosti ktorými sa „zabávali“ a zároveň spojili užitočné naše staré mamy a to je napríklad štrikovanie. Síce v minulosti neboli iné možnosti ošatenia ale dnes je štrikovanie brané ako príjemná a oddychová činnosť vďaka ktorej vidíte aj výsledok vašej práce oblečený na vašich ratolestiach.