Ako si nájsť brigádu?


Pokiaľ si študent, tak počas školy na brigádu veľa času neostáva. Predsa len sa treba naučiť na všetky tie písomky. Platí však zlaté pravidlo: ,,Ak sa chce, všetko sa dá zvládnuť.“  Áno škola by mala byť určite na prvom mieste. Na to netreba zabúdať . Avšak, keď sa nechceš cítiť trápne pri kamarátoch, ktorí si chcú ísť posedieť a ty máš v peňaženke sotva euro, je na čase s tým niečo urobiť.

kalkulačka

Pokiaľ si študent, tak počas školy na brigádu veľa času neostáva. Predsa len sa treba naučiť na všetky tie písomky. Platí však zlaté pravidlo: ,,Ak sa chce, všetko sa dá zvládnuť.“  Áno škola by mala byť určite na prvom mieste. Na to netreba zabúdať . Avšak, keď sa nechceš cítiť trápne pri kamarátoch, ktorí si chcú ísť posedieť a ty máš v peňaženke sotva euro, je na čase s tým niečo urobiť.
A čo iné ako si nájsť brigádu. Dnes to nie ja hanba a určite ťa za to nikto nevysmeje. Ak ešte s tým nemáš žiadne skúsenosti je dobré poradiť sa najprv s rodičmi. Určite aj oni mali v tvojom veku brigádu a majú oveľa viac skúseností ako ty. Neobávaj sa toho, že by ti ju zakázali. Správni rodičia budú hrdí, že si sa rozhodol urobiť taký krok vo svojom živote.

směr

Pozri si niekoľko typov ako sa dostať k brigáde.
Prvým spôsobom je využiť internet aj na niečo zmysluplnejšie ako len niekoľkohodinové písanie si s kamarátmi. Množstvo portálov denne pridáva brigády v rôznych mestách. Určite aj v tom tvojom potrebujú niekoho na výpomoc. Dôležité je len hľadať. Ak aj nájdeš niečo čo by sa ti pozdávalo, porozprávaj sa o tom s rodičmi a skús sa skontaktovať s osobou, ktorá túto ponuku zavesila na web. Dôležité je sa predstaviť a povedať im, že sa zaujímaš o prácu, ktorú ponúkajú. Tiež je dobré mať dopredu premyslenú odpoveď aj na otázku, prečo máš o prácu u nich záujem. Ak urobíš už na prvý kontakt dobrý dojem, určite sa s tebou budú chcieť dohodnúť na osobnom stretnutí. Avšak aj na to sa musíš pripraviť. Tvoje vystupovanie o tebe totiž veľa prezradí.

pracovník

Druhým spôsobom je ísť sa priamo opýtať na dané miesto, kde by si chcel pracovať, či nehľadajú brigádnikov. Ak ti povedia, že áno.  Je dobré ak na seba necháš kontakt majiteľovi alebo ešte lepšie urobíš ak im necháš rovno svoj životopis. Ako ho napísať nájdeš na mnohých weboch.
Zapamätaj si, že všetko závisí od tvojej iniciatívy. Ak dostatočne prejavíš záujem o prácu, určite ťa niekde zoberú. V brigádach, inak povedané v prácach na dohodu si platený od hodín počas, ktorých vykonávaš prácu. Väčšinou sa plat pohybuje od tých 2€ až do 3,50€. Je na tebe aký si šikovný a akú prácu si dokážeš nájsť. Veľa šťastia pri hľadaní.