Melón a pleť


Tento produkt je naozaj užitočný pre ženy. Dámy, používajú melón v boji proti nadmernej hmotnosti a na rast vlasov. A čo zázraky na tvári v podobe masky z melóna? Výsledok je možný, ak viete, ako správne používať vodnú kozmetiku.

meloun
 
Melón „všemohúci“: čistí, chutí, hydratuje
Melón je účinné diuretikum, je protizápalový a antipyretický. Navyše tento chutný produkt normalizuje krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu a znižuje nadúvanie.

Aby melón nepoškodil: päť pravidiel
Domáce tvorba vodnej masky nie je ťažká. Možno najťažšou vecou je vybrať „správny“ produkt. Nie všetky bobule ponúkané trhmi a obchodmi sú užitočné. Môžete sa dostať do tovaru s melónmi, veľkoryso ošetrené chemikáliami. Potom o akýkoľvek omladzujúci alebo výživový účinok nemôže byť reč. Navyše môžete mať svrbenie, podráždenie, alergie. Samozrejme, nie každé dievča v blízkosti má pole s domácimi vodovými melónmi alebo osvedčenými priateľmi, ktorí sa venujú pestovaniu. Preto je dôležité vedieť, ako si vybrať a kúpiť dobrý, bezpečný melón. Tu je päť základných pravidiel.

1.      Sezónny faktor. Kúpte vodné melóny na masky len v sezóne. Najvhodnejšie obdobie je na začiatku jesene.
2.      Miesto predaja. Výrobok nekupujte  v blízkosti cesty, kde sú plody umiestnené na zemi. Je lepšie nakupovať v oficiálnych predajniach. Pred použitím vždy dajte pod vodu.
3.      Vzhľad. Dobrý melón je melón malého rozmeru. Jeho pruhy sú jasné a na kôre je žltá škvrna.
4.      Sound. Ak stlačíte melón, zrelé ovocie mierne praskne. A klopete na zrelé bobule, môžete počuť zvonenie.
5.      Dužina. Hladká dužina so žilami žltej farby je znakom prítomnosti chemických látok.

koktejl

Melónová šťava môže byť kombinovaná so šťavou, dužinou rôznych druhov ovocia a zeleniny. Napríklad  s broskyňou bude pokožka zamatovo jemná. Mrkva posilňuje zvlhčujúci účinok a jablko a banán pomáhajú vodnému melónu pri riešení problémov súvisiacich s vekom. Napríklad v zime maska ​​z melónu a medu je ideálnou voľbou pre hydratáciu a výživu. Vďaka interakcii tieto zložky účinnejšie riešia problémy s kožou. Samozrejme, ak nemáte žiadnu alergie na melón. Mimochodom, dievčatá so suchou pokožkou môžu používať prírodný melón „tonic“ každý deň. Majitelia iných druhov pleti však odporúčajú prestávku, používať zmes vodových melónov nie častejšie ako dva až trikrát týždenne.