Atlantída – Platónov mýtus alebo pravda?

Ako prvý sa o nej zmienil vo svojich starovekých spisoch grécky vážený filozof a veľký mysliteľ – Platón. Dodnes však o nej kolujú po svete chýry a reči. To, či však v minulosti skutočne existovala, alebo ide len o jeden z ďalších výmyslov zostáva zatiaľ stále záhadou. Láka však svojou tajuplnosťou nie len dobrodruhov, ale aj historikov a objaviteľov starobylých pamiatok, ktorý používajú rôzne pokročilé technológie, ako napríklad spoločnosť Merilin Burrows. Napríklad oni dokonca tvrdia, že ju už stihli aj objaviť, je to pravda?

ryby ve vodě.jpg

Výskumníci sa domnievajú, že tieto ruiny starobylého pôvodu sa podarilo preskúmať pomocou satelitných snímok. Ide však o obrysy prístavu nejakého neznámeho a tajného starovekého mesta, ktoré ako sa odborníci ďalej domnievajú vybudovali už staroveký Rimania a Gréci. Tito objekty však nie sú žiadnou prevratnou novinkou, pretože sa o nich vie už veľmi dlho, bolo tu nájdených veľmi veľa dôležitých a záhadných objavov, ktoré ľudia, ktorí tu žili v minulosti vybudovali.
Spomínaná spoločnosť však aktuálne tvrdí, že naše doterajšie domienky neboli tak úplne správne, vravia, že to, čo tu je vybudované pochádza z oveľa skoršej doby, ako sme si doteraz mysleli a to až pred cca desaťtisíc rokmi. Platón, ktorý Staroveké mesto bohov spomínal už dávno pred našim letopočtom hovoril o civilizáciu na ostrove, ktorá stála na čele ríši námorníkov. Mesto, ktoré sa stalo cieľom mnohých bádateľov, stálo podľa všetkého v strede tejto ríše a považovalo sa za jej centrum. Platón vo svojich spisoch ďalej uvádza, že ríša zanikla kvôli nejakej prírodnej katastrofe, pravdepodobne kvôli záplavám tsunami, alebo výbuchu sopky.

mořská voda.jpg

Dôkaz o tom, že by to tak skutočne mohlo v minulosti byť predstavujú napríklad zábery z vesmíru, ktoré v tejto oblasti pod vodou zobrazujú piesočné duny kde bola práve táto stena zničená niektorou z vyššie spomínaných katastrof. Odborníci sa však zhodli na tom, že šlo práve o tsunami, čo duny aj vysvetľuje.