Betónové riešenia pre váš plot

Čo si predstavíte pod slovom plot? Ten, kto ho ešte nestaval alebo sa o túto tematiku v minulosti moc nezaujímal, si možno predstaví obyčajné stĺpiky zoradené vedľa seba. V takom prípade by si teda človek pomyslel, že žiadna veda v tom nie je. A že tým pádom ani nejako moc možností, ako sa dá taký plot postaviť. Opak je však pravdou!

A vlastne univerzálnosť plotov je to, čo by pri ich stavbe malo byť výsadou! Pretože inak bude (vizuálne ale aj funkčne) pôsobiť jednoduchý plot a inak ten, ktorý bude napríklad doplnený a vylepšený o podhrabové dosky.

betonová stěna

Tieto dosky nájdete v priestore medzi zemou a samotným plotom. Je to teda akási ochrana pred neželanými zvieracími návštevníkmi(ale aj prevencia pred útekmi vášho psa), no predovšetkým doplnok, ktorý sa postará o lepšiu stabilitu a zvýšenú ochranu plotov pred poškodením. A samozrejme vďaka týmto podhrabovým doskám získajú aj na svojom estetickom efekte (krajšom dizajne).

  • Pri podhrabových doskách je ale dôležité robiť rozdiel v tom, z akého sú materiálu.

Niekto by si na okrasu napríklad rád zvolil tie drevené. V takom prípade by mal ale myslieť na zábranu a na fakt, že sa vlhká zem podpisuje pod zhnitie dreva. Potom aj na pravidelnú údržbu, to jest na ich natieranie lakom. Pokiaľ tak uprednostňuje odolnejšiu možnosť, tak aj v prípade podhrabových dosiek je najlepšie zvoliť betón, mimochodom aj bežný laik vie, aké kvality prinášajú betónové ploty.

betonový plot

Betón je v spojitosti s plotmi a doplnkami pre ne ich najlepším kamarátom.

Veď poznáme napríklad aj obľúbený doplnok, akými sú betónové striešky.

A aj tieto sú vďaka spomenutému výrobnému materiálu veľmi trvácne. Taká strieška na plote potom dlhodobo plní estetické, ale aj praktické vlastnosti. Estetické sú zrejmé- ide o štýlový doplnok plotu. A tie funkčné (a praktické) spočívajú napríklad v odvádzaní a lepšom spáde zrážkovej vody, takisto v ochrane betónového múrika pred pravidelným pražením silného slnka a z celkového hľadiska sa tak postará tiež o jeho dlhšiu životnosť.