Dovolenka pri mori verzus krásy Slovenska

Jedna vec je narodiť sa na Slovensku a jednoducho byť Slovákom, ale druhá je byť hrdým Slovákom. Hrdý Slovák si totiž svoju vlasť chráni, miluje a túži spoznávať každučký kúsok jej krásy. Slovensko je vychýrené prenádhernými lesmi, prírodnými jazerami a hlavne pohoriami – Nízke a Vysoké Tatry. Sem musí zájsť každý, ktorý chce vidieť prírodu tak, ako má v skutočnosti vyzerať. Nájde sa tu mnoho zaujímavých miest i mestečiek vyžarujúcich pozitívnu energiu. Touto energiou sú naplnení aj tunajší ľudia. Sú milí, zdvorilí, dobrosrdeční a rozprávajú ľubozvučnou slovenčinou tak, ako to v minulosti zariadil pán Ľudovít Štúr. Na Slovensku hlavne do Tatier zavítajú ročne tisícky turistov zaujímajúcich sa o agroturistiku a relax spojený s wellnessom. Ako je možné, že Slováci stratili záujem navštevovať a objavovať svoju krajinu ? Dnes si ľudia radšej vyberú dovolenku v iných destináciách, a to hlavne pri mori. Ide o dovolenky, ktoré sú síce v rôznych krajinách, ale zámer majú rovnaký – čo najlepšie človeka nasýtiť, zabaviť a ponúknuť im bohužiaľ to, čo my doma nemáme – more.

řeka

Mnoho Slovákov si myslí, že ceny hotelov a všetkého čo spája dovolenku u nás sú cenovo nedostupné a zbytočne predražené. Vyberú si tak lacnejšiu alternatívu v podobe : „Ideme do Chorvátska !“ Na Slovensku však nie je tak draho ako si každý myslí. Dajú sa nájsť aj cenovo prístupnejšie služby, no treba si nájsť čas a poriadne hľadať !

chlad

Ďalšou vecou, ktorú treba pripomenúť je, že Slovensko nie je len o Tatrách, plesách a turistike. Táto krajina je posiata veľkolepými pamiatkami s bohatou históriou. Ak ste ešte nezašli na žiadny hrad alebo zámok, dnes je ten správny čas ! Dozviete sa nielen o dávnych časoch a priebehu minulosti, ale máte možnosť uvidieť aj skupiny ľudí zaoberajúcimi sa šermom a dávnymi technikami boja s mečom, lukostreľbou a iným. Je tiež lákavé vidieť zápasy a starodávne turnaje na koňoch.

ledovec

Nie ste príliš veľkým obľúbencom histórie ? Nevadí. Slovensko má toho omnoho viac ! Videli ste už Dobšinskú ľadovú jaskyňu alebo Ochtinskú aragonitovú jaskyňu ? Ak nie, určite sa tam zastavte a uvidíte nielen úchvatné stalagnity, stalaktity a stalagnáty, ale aj také krasové útvary, ktoré sa len tak nevidia. Neváhajte a pustite sa do bádania ! Je tu toľko krásy, že pri jej postupnom objavovaní už nebudete chcieť z tejto krajiny odísť !