Kam na dovolenku s malým dieťaťom?


Cestovať s vlastným potomkom je vždy tak trochu adrenalínový šport, no výber dovolenky by ste určite nemali nechávať na náhodu.  Je dôležité si cestu poriadne premyslieť. Znáša vaše dieťa dobre cestovanie alebo sú preň lepšou alternatívou krátke vzdialenosti? Cestovalo už niekam ďalej alebo je toto jeho prvá cesta? Určite všetko dopodrobna naplánujte, a potom vyberajte finálnu destináciu. A ktoré sú pre dieťa tie najvhodnejšie?
 cákající chlapci
1. Chorvátsko
Aj keď je Chorvátsko tou najobľúbenejšou destináciou Slovákov, musíme pripomenúť, že pláže pre deti nie sú veľmi vhodné. Najmä preto, že niektoré pláže sú štrkové a ostré kamienky pre deti nie sú tým najlepším kamarátom. Preto odporúčame zvoliť radšej pieskové pláže, ale najlepšie sú tie s okrúhlymi kamienkami, s ktorými sa deti môžu hrať, stavať si hrady alebo priehrady. Chorvátsko je taktiež výhodné preto, lebo more je čisté a priezračné a je to relatívne blízko slovenských hraníc. Cesta autom môže byť pre dieťa náročná, no dá sa zvládnuť, pokiaľ budete robiť prestávky dosť často a budete vedieť, akým spôsobom ho zabaviť.
 racci nad lehátky
2. Grécko
Aj keď všetky grécke pláže a ostrovy nie sú vždy čisté, podľa recenzií si zistíte, čo by vám najviac vyhovovalo. Pozvoľný vstup do mora z pieskovej pláže je určite niečo, čo budú vaše deti milovať. Môže hľadať mušle alebo sa len tak hrať v piesku. V Grécku býva väčšinou more pokojné, teda sa nemusíte obávať toho, že by vašu ratolesť stiahla silná vlna. Okrem toho aj grécka kuchyňa je veľmi obľúbenou.
 posezení u moře
3. Taliansko
Taliansko je stále veľmi populárnou destináciou, najmä vďaka výbornému jedlu, atmosfére a pieskovým plážam. More býva občas veľmi búrlivé a nepokojné, no nie je to pravidlom. Ak sa rozhodnete absolvovať let do Talianska (autom je to príliš ďaleko, čo jednoznačne neodporúčame), náš tip je ísť do južnej Sardínie.