Keď nás vyštípe mráz


Nielen mráz, ale aj sneh a silný vietor sú činitele, ktoré dávajú nášmu telu zabrať. Pociťujú to nielen naše vlasy, tvár a ruky, ale aj časti, ktoré máme schované pod vrstvami teplého oblečenia. Možno sa to nezdá, ale studený vzduch a mráz na našu pokožku pôsobia oveľa viac, ako si to pripúšťame. Rovnako i prudké zmeny teploty, keď prechádzame z chladného vzduchu vonku do vykúrených miestností sa na pleti podpíšu. Ako sa teda o seba starať, aby boli následky čo najmenšie?
 sněhová královna
Starostlivosť o tvár
Tvár je spolu s rukami najviac vystavená chladnému zimnému počasiu, preto by sme jej mali počas chladných dní venovať zvýšenú pozornosť. Najlepším prílevom vitamínov je pre pleť vyživujúci krém, ktorý jej dodá všetky potrebné živiny, ktoré jej môžu v zime chýbať. Jedenkrát týždenne by bolo fajn urobiť si peeling, ktorý zbaví pleť odumretých čiastočiek. Rovnako by sme aspoň raz týždenne mali pleti dopriať vyživujúcu pleťovú masku. Čo sa týka make-upu, vhodné sú ťažšie make-upy s tuhšou konzistenciou, ktorá pomôže pleť ochrániť pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi. Pery chránime pomocou špeciálnych krémov a balzamov.
 
Starostlivosť o ruky
Starostlivosť o ruky by mala byť tiež samozrejmosťou, nielen v zimných mesiacoch. Počas zimy ale naše ruky trpia pod vplyvom chladného vzduchu a mrazu. Samozrejmosťou by mali byť rukavice, ktoré nám počas zimy dobre poslúžia, rovnako ako krém na ruky, ktorý zabráni suchej a popraskanej pokožke. Tá nielenže dobre nevyzerá, ale je často aj veľmi bolestivá.
 masáž dlaně dítěte
Starostlivosť o vlasy
Vlasy sa počas zimy snažíme chrániť čiapkami. Je to samozrejme správne, ale prináša to so sebou aj viacero nepríjemností, ako sú rýchlo mastiace sa alebo elektrizujúce vlasy. Základom by mal byť kvalitný šampón a kondicionér na náš typ vlasov, rovnako ako i používanie výživných zábalov a masiek na vlasy.
 
Starostlivosť o telo
Aj pokožka tela, ktorá je skrytá pod oblečením je vďaka teplému oblečeniu a potu vysúšaná. Ideálne je dopriať jej raz týždenne kvalitný peeling, ktorý ju zbaví odumretých čiastočiek a pravidelné denné krémovanie telovým mliekom, ktoré pleti dodá potrebné živiny, hydratuje ju a zvláčňuje. Dobre jej robí i sprchovanie striedavo teplou a chladnou vodou, ktorá pokožku prekrvuje.
O telo sa treba starať v každom počasí a ročnom období. Keď jej doprajeme všetko, čo potrebuje, odmení sa nám za to.