Stres je nepriateľ krásy


Ak sa ocitneme v nepríjemnej a stresujúcej situácii, naše telo začne reagovať rôzne. Najčastejšie sa dostaví zrýchlené dýchanie, búšenie srdca, nadmerné potenie, bolesti hlavy,  a ak je stres dlhodobý, môžu sa pridružiť i ďalšie ochorenia ako tráviace ťažkosti či zvýšený krvný tlak. Darmo, organizmus musí nejako na stresové podnety reagovať a zároveň aj odčerpáva energiu na ich lepšie zvládnutie. Krátkodobý i dlhodobý stres sa ale môže prejaviť aj na našom zovňajšku a kráse. Na čom všetkom sa stres prejavuje? Uvedieme si zopár príkladov toho, kde sa nám stres prejaví najčastejšie a najviac okato.
vztek ženy
Ø  Predčasné starnutie pleti a s ním spojené vrásky sú prvými príznakmi stresu na našej tvári.
Ø  Ďalším nepríjemným sprevádzajúcim javom stresu je nadmerná tvorba kožného mazu, upchávanie pórov a následná tvorba akné a bolestivých a zapálených vyrážok.
Ø  Všetci, ktorí získali vírus herpesu dobre vedia, že práve so zvýšeným stresom a oslabením imunity sa toto nepríjemné ochorenie rado vracia.
Ø  Zvýšeným stresom začnú často vo zvýšenej miere vypadávať aj vlasy.
Ø  Stres sa prejavuje aj na našom správaní a konaní, ktoré v konečnom dôsledku ovplyvňuje aj náš výzor. Napríklad ohrýzanie nechtov alebo prejedanie sa vedie často k tomu, že nevyzeráme práve najpríťažlivejšie.
 
Čo teda robiť?
Bolo by až priveľmi jednoduché povedať si: „Nebudem sa stresovať!“ Keby to bolo také jednoduché, nebolo by na svete toľko zamračených ľudí a infarktov. Ale predsa len sa dá konať tak, aby sme stres aspoň eliminovali. Najlepším odbúravačom stresu je pohyb. Či už si zvolíte cvičenie, beh alebo prechádzky, všetko je lepšie ako nič. Je tiež dobré, ak si život nenalinajkujeme úplne dokonale a neočakávame, že bude všetko tak, ako si naplánujeme. Život je nevyspytateľný a i malými zmenami nás môže prekvapiť a stresovať.
stres muže
Treba sa tiež naučiť vypnúť a oddychovať. Ak sa to človek nenaučí, riskuje tak, že si privolá nielen vrásky, ale aj vážne zdravotné komplikácie. Zdravé stravovanie sa prejaví nielen zvnútra, ale aj zvonka. Strava bohatá na zeleninu a ovocie urobí zázraky i s naším zovňajškom. Základným pravidlom je, nedovoliť stresu, aby nás ovládol. Život je totiž až príliš krátky na to, aby sme ho prežili pod neustálym tlakom.