Kúpte si založenú ready – made firmu

Nielen ak sa nádejný podnikateľ rozhodne právoplatne rozbehnúť svoj biznis, ale napríklad aj v prípade, keď sa naopak skúsený podnikateľ rozhodne svoj biznis rozšíriť, vzniká možnosť založiť si firmu alebo nejakú založenú už kúpiť. A stále viac podnikateľov si uvedomuje, že kúpa obchodnej spoločnosti je oveľa rýchlejším a praktickejším riešením, s čím im poradí predaj firmy https://41business.com/predaj-ready-made.

Podnikateľ, notebook

Povedzme si rovno, že pokiaľ by ste sa pustili do založenia nového podnikateľského objektu, a teda pre jeho zápis do Obchodného registra, vyžaduje si to veľkú časovú rezervu a tiež komplikované byrokratické postupy, v neposlednom rade časté návštevy úradov. Nikto vám v tom samozrejme nebráni, ale rozhodne to nie je nič pre tých, ktorí potrebujú firmu okamžite. Navyše sa pri zakladaní môžete stretnúť s rôznymi administratívnymi prekážkami, ktoré vás ešte viac zdržia. A nebude to ani zadarmo, pri zakladaní s.r.o. je napríklad potrebné splatiť jej základné imanie.

Alebo potom je tu tá druhá spomenutá možnosť- obchodná spoločnosť sa dá kúpiť. Založená a pripravená na okamžitý štart podnikania.

Podnikateľ, schody

V tomto prípade sa záujemca môže orientovať na predzaložené ready made firmy. Na tie, ktoré teda už sú zapísané v Obchodnom registri, majú zaplatené základné imanie a sú registrované pre DPH. K dispozícii k nim sú aj náležité zakladateľské listiny. V prípade takýchto spoločností s ručením obmedzeným určených na predaj sa tieto predajú v momente, ako sa na záujemcu prevedie ich obchodný podiel.

Tieto s.r.o. majú tiež oprávnenia na vykonávanie niektorých z najčastejších činností, resp. živností a majú pridelené IČO. V Obchodnom registri už majú zapísané aj sídlo firmy, akým môže byť napríklad v súčasnosti populárna a najlacnejšia možnosť- adresa virtuálneho sídla.

  • Takéto virtuálne sídlo môže mať aj napriek nízkym mesačným poplatkom lukratívnu adresu- teda napríklad adresu niekde v centre Bratislavy.