My si na značku potrpíme


Neraz to počuť od rodičov, ak sa ich niekto spýta na to, či sa im značkové oblečenie ich detí nezdá byť len zbytočné plytvanie rodinným rozpočtom. Darmo, niektorí rodičia si naozaj na značkové oblečenie potrpia a doprajú ho nielen sebe, ale aj svojim deťom. Či to je alebo nie je správne si musí rozhodnúť každý sám. Ide hlavne o to, že nie každý si to samozrejme môže dovoliť. Otázne ale je, či je naozaj nevyhnutné nakupovať značkové veci už pre deti od narodenia. Bábätká v prvých týždňoch a mesiacoch totiž veľmi rýchlo rastú a niektoré veci majú na sebe oblečené možno dva alebo trikrát a potom z nich vyrastú.

botičky

Niektorým sa to teda môže zdať ako zbytočné mrhanie peniazmi na niečo, čo sa nevyužije. Rovnako nezmyselne môže vyzerať aj drahé športové oblečenie, do ktorého niektoré mamičky vyobliekajú svoje deťúrence na detské ihriská, kde sa váľajú v piesku, naháňajú, šplhajú a šmýkajú sa po zadku na kĺzačkách. Rovnako dobre by im určite poslúžili aj tepláky či krátke nohavice z obyčajného, neznačkového obchodu, ktoré sa týmto zaobchádzaním zničia a zoderú rovnako rýchlo, ako tie so značkou. Ale niektorým naozaj záleží na tom, aby ich deti boli tip-top.

těhotenství

Deti si ľahko privyknú
Žiadnemu rodičovi určite netreba vytýkať to, že chce pre svoje dieťa len to najlepšie a najkvalitnejšie oblečenie či topánky. Treba si ale uvedomiť aj to, že dieťa si jednoducho na tieto veci privykne a berie ich ako samozrejmosť a niekedy, bohužiaľ, dáva aj najavo to, že je niečo viac pred svojimi rovesníkmi, ktorých rodičia si rovnaké vymoženosti nemôžu dovoliť. Preto je ideálne zvoliť si nejakú zlatú strednú cestu a nezavaliť deti značkami a prepychom bez toho, aby nepoznali hodnotu týchto vecí a nevážili si ich. A rovnako by mali vedieť aj to, že hodnota človeka sa určite nemeria a neváži počtom značkových vecí, ktoré majú doma v šatníku.