Myslite na posilnenie imunity počas celého roka

Naše zdravie by malo byť na prvom mieste v našich hodnotových rebríčkoch a mali byť sme sa oň starať najviac ako to len ide. Nikto z nás sa z času na čas nevyhne chorobe ako nádcha či chytené hrdlo, avšak aj s týmto sa dá účinne bojovať. Existujú ľudia, ktorí neboli chorí už dlhé roky. Uvažujete nad tým, čo robia inak ako vy? Existuje množstvo spôsobov a metód na posilnenie imunity. Dôležité je nájsť si ten pravý, ktorý funguje. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako svojmu telu dopriať presne to, čo potrebuje.

granátové jablko

Doprajte si zdraviu prospešné potraviny

Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. Dvojnásobne to platí pri jednoduchých cukroch a vyprážaných jedlách. Ak hľadáte cestu, ako posilniť imunitu, mali by ste si posvietiť hlavne na svoj jedálniček. Pokiaľ si raz za čas doprajete niečo sladké, určite si tým neuškodíte. Zbystriť by ale mali najmä tí, ktorí bez sladkého nevydržia ani jeden deň. Strava je niečo, z čoho naše telo čerpá „palivo“ a nasáva látky, vitamíny a živiny, ktoré potrebuje na správne fungovanie. Ak mu ho ale nedáme dostatok, resp. mu sprostredkujeme nehodnotné jedlo, časom sa to prejaví v podobe nadváhy, častých chorôb či vážnejších problémov. Posilnenie imunity je dlhodobý proces. Nečakajte preto zázraky po jednom zdravom šaláte či vynechaní dezertu. Ak si chcete posilniť imunitu, zaraďte do svojho jedálnička cesnak (surový), zázvor, citróny, med, ale napríklad aj rôzne semená (slnečnica, tekvica, ľan a podobne).

avokádo

Nevyhýbajte sa pohybu

Ak si myslíte, že pohyb s posilnením imunity nemá nič spoločné, ste na omyle. Aktívni športovci veľmi dobre vedia, ako šport ovplyvňuje kvalitu ich života. Pokiaľ sa nemôžete alebo nechcete športu venovať aktívne, vyskúšajte aspoň dlhšie prechádzky či chodenie do práce pešo alebo na bicykli. Ideálnou cestou je ale venovať sa pohybu aspoň 4x do týždňa. Môžete kombinovať beh, plávanie, bicykel či silový tréning. Je úplne jedno, ktorému z týchto športov sa budete venovať. Na posilnenie imunity je dôležité to, aby ste sa hýbali a viedli aktívny život. Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako je možné posilniť imunitu? V tom prípade kliknite na webovú stránku https://silverdium.sk/.