Správne pracovné rukavice sú základom pri rizikovej práci

Máte prácu, v ktorej sa počas pracovnej doby dotýkate rukami rôznych chemikálií? Alebo je pri vašej práci veľké riziko, že sa poraníte práve na ruke? V tom prípade by základom vášho pracovného odevu mali byť pracovné rukavice. Tie totiž dokážu chrániť ruky zamestnanca najúčinnejšie. Nie sú však rukavice ako rukavice. V obchode s pracovnými pomôckami ich nájdete neúrekom. Viete si vybrať tie správne? Iba málokto vie, čo by tento kus pracovného oblečenia mal spĺňať. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, aké pracovné rukavice sú na trhu dostupné a po ktorých siahnuť.

gumové rukavice

Ako by ste mali postupovať pri výbere rukavíc?

Pri výbere pracovných rukavíc je najprv potrebné zvážiť povahu rizík, s ktorými sa môžete na pracovisku stretnúť. Na základe tohto si potom môžete vybrať vhodné rukavice. Pokiaľ pracujete s ľahkými predmetmi, PVC rukavice alebo také, ktoré sú máčané v polyuretáne budú to najlepšie, po čom môžete siahnuť. Takéto rukavice sú častokrát bezšvové, čo je veľmi pohodlné a aj bezpečné v súvislosti s povahou vašej práce. Ochránia vaše ruka pred špinou, ale aj odrením. Pokojne s nim môžete chytať aj klzké predmety, pretože majú protišmykovú úpravu. Ďalej tu máme práce, pri ktorej prichádzate do kontaktu s horúcimi, studenými alebo ostrými predmetmi. Takéto pracovné rukavice musia zamestnanca chrániť pred vysokými teplotami, ale takisto musia byť odolné voči poškodeniu ostrým predmetom. Odporúčajú sa pracovné rukavice z umelého vlákna, ktoré je odolné voči všetkým uvedeným rizikám. Hravo si poradia aj s extrémnymi teplotami.

latexové rukavice

Na čo ďalšie by ste mali myslieť pri výbere pracovných rukavíc?

Keď ste už zhodnotili povahu vašej práce a možných rizík, je načase sa zamerať na ďalšie faktory. Jedna vec je, že sú bezpečné, druhá vec je to, ako sa v nich cítite vy sami a ako vám sedia. Pracovné rukavice by vám mali sedieť ako uliate, preto je dôležitá aj veľkosť. Predstavte si, že máte pracovať v rukaviciach, ktoré sú vám malé a obmedzujú vás v pohybe. Rukavice si preto rozhodne neváhajte vyskúšať ešte predtým, ako sa v nich pustíte do práce. Nakupujte vždy len u overeného dodávateľa, u ktorého je kvalita výrobkov na prvom mieste. Všetko o pracovných rukaviciach nájdete na webovej stránke https://www.ardonsk.sk/.