Neodkryté záhady


Internet je rozsiahla knižnica plná digitálnych informácii.  Tak ako okolitom svete sa i tu nachádza niekoľko záhad ktoré nikto nedokáže vyriešiť. Preto si dnes prečítate Top 5 najdesivejších záhad na internete.
tajemná bytost na internetu

5 miesto Mariana Zheb

Pomenovaní po Mariánskej priekopy má byť najhlbší stupeň internetu.  Celý web sa delí na dva základne stupne – Základný Web a Deeb Web. Deeb Web sa delí na ďalšie  tri stupne. Prvý stupeň je napríklad Facebook, Google a podobne kde sa musíte zaregistrovať a podstate Vám nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Druhý stupeň je už o niečo horši napríklad osobné informácie , rôzne záznamy či finančnú históriu na ktorú sa dostanú hackeri. Teraz nastáva ten tretí stupeň to čo poznáte ako Dark Web .  V tomto Webe nájdete aj to čo nechcete. Napríklad detskú pornografiu, nájomných vrahov, predaj drog, obchod z bielym mäsom, a ďalšie nelegálne veci.  Rôzne teórie však  hovoria že pod tým sa nachádza ešte štvrtý stupeň. Informácie ktoré nesmie nikto vedieť. K tomu by bola potrebná kvantum výkonných počítačov ktoré zatiaľ ale neexistujú alebo áno ?  

4. miesto Muerte

Video po meno Muerte ktoré sa dá vyčítať pôvodným názvom ktorý je napísaný binárnym kódom. Toto video sa objavilo nedávno, v roku 2015 a obsahuje niekoľko tajomstiev ktoré boli  objavené , avšak ich zámer je neznámi. Čo presne sa snažia povedať a č je to žart to nikto nevie.

3.Miesto- Internetová čierna diera

Pokiaľ na našom emaily napíšeme správu môžeme ju poslať niekomu kto žije na druhej strane planéty. Občas sa ale môže stáť že tento e-mail sa jednoducho vytratí. Tomuto fenoménu sa hovorí Čierna diera. Problémom ale je že dáta sa nemôžu len tak vytratiť. Musia sa niekam dostať. Zistiť kam sa tieto dáta dostali sa zdá ťažšie ako si ľudia mysleli . Jedny z najlepších hackerov a pokúsili zistiť kam tieto dáta idu avšak neúspešne.
hloubka webu

2.Miesto – A858

Od roku 2011 užívatelia reditu pod menom A858 posielali na svoje konto kódy z neznámymi zámermi. Tisíce ľudí sa zamerali na vyriešenie tejto záhady. Užívateľ ktorý túto záhady vyriešil bol zmazaný a jeho príspevok kompletne zahladený. Projekt je teda u konca ale záhady len tým rastie.

1.Miesto – Cikáda 3301

Najväčšou záhady ostáva Cikáda 3301. Tento fenomén začal v roku 2012 keď anonymný užívateľ vložil podozrivý obrázok na ktorom bolo napísané  :  Zdravím , Hľadáme vysoko inteligentných individualít Aby sme ich našli, vytvorili sme test , v obrázku je napísaný text , nájdete ju a to Vás nasmeruje k nám . Toto viedlo k zisteniu že pixeloch tohto obrázku bola skrytá sprava ktorá viedla na ďalšiu stránku a tak s hádanky stupňovali .Problémom bolo že tieto hádanky viedli na Dark web alebo da reálneho sveta. Čo dáva presne najavo že sa nejedná o nejaký vtip ale môžete byť pokojný tento obrázok sa stratil o dva roky neskôr a záhady ostala nevyriešená.