Ochrana pred kyberšikanou


 Ak Vaše deti trávia dosť veľa času na internete mali by ste byť na pozore. Nikdy nevite čo sa tam môže stať. Nejde o žiadnu fyzickú ujmu ale aj k tomu môže dôjsť ak nedáte pozor na to čo vaše deti robia na svojom počítači.  Niekoľko rad a tipov ako sa brániť na internete pred kyberšikanou.          

Nereagovať !!!

Žiadnom prípade nech neodpovedajú vaše deti odosielateľovi správy . Spevu ignorujte a zmažte. Môžete sa tak vyhnúť agresorom na internete.
youtube a laptop

Všetky správy si uložte

Ak by aj došlo k nejakej komunikácie z agresorom . radíme Vám všetky správy si uložte . Môžete ich použiť ako materiál pre políciu.

Nikdy nehovorte svoju skutočnú identitu

Je lepšie ak budú vaše deti vystupovať pod nejakou prezývkou , tak sa agresor nič nedozvie, nemali by mať zverejnené meno , vek alebo dátum narodenia , vek adresu a už pokiaľ vaše deti využívajú účet ani číslo účtu ani tú by nemali mať zverejnenú.
youtube online

Rady pre rodičov

Pred nástupom do školy informujte svoje deti o možných následkoch napríklad šikani  v príbehoch alebo rozprávkach. Zdôraznite že sa nemusia báť a sledujte čo vaše ded robia doma alebo čas strávený na internete.

Uistite sa že Vaše diéta má u Vás plnú podporu a že Vám môže dôverovať.

Kontaktujte odbornú pomoc alebo urobte besiedky , kde vysvetlíte deťom všetky nástrahy na internete alebo mimo sveta internetu.

Pomôžte svojmu dieťaťu zvládnuť psychickú záťaž a nechajte ich rozprávať o pocitoch a skúste ich pochopiť. Pokiaľ zvládnete prekonať daný problém buďte aj tak ostražitý. Nikdy neviete kedy sa to môže vrátiť.

Zablokujte stránky ktoré môžu ohroziť vaše deti. Nie len že tým ochránite svoje deti , ale budete mať lepší pocit že Vaše deti sú aj na internete bezpečí. Taktiež inou  možnosťou je že budete kontrolovať vaše deti , čo si píšu na sociálnych sieťach , aj keď sa to vaším deťom nepáči.