Neviete šetriť vreckovým na internáte?

1.Nekupujte zbytočne predražené jedla a nápoje
Veľa študentov si myslí že zo svojho vreckového bohate vyžijú, tak si dovoľujú kupovať všelijaké druhy jedál ktoré niesu potrebné pre kompletné zasýtenie a nestoja malý peniaz. Kupujte si preto jedla vo výhodnej cenovej kategórii a nepreceňujte finančnú situáciu. Nekupujte si zbytočnosti ktoré vás nezasýtia a vy len zbytočne vyhodíte peniaze do vzduchu. Využívajte preto všetky možné zľavy a cenové ponuky supermarketov.
           
pokladnička

2.Varte si
Skoro každý internát je vybavený kuchynkou v ktorej si môžete vylepšovať ako študent svoje kulinárske schopnosti a navyše môžete výhodne ušetriť pretože jedlo pripravené doma je väčšinou lacnejšie v porovnaní s hotovými jedlami v supermarketoch a reštauráciách. Napríklad ak si kúpite zemiaky a kuracie mäso v supermarkete a spravíte si ho v kuchynke, rozhodne vás to výjde lacnejšie ako hotové jedlo v reštaurácii. Ak nieste práve najlepší kuchár poproste pomoc niekoho skúsenejšieho.
 
3. „Skladajte“ sa spoločne
Ak máte spolubývajúceho alebo spolubývajúcu ktorá nieje taký jedák ako vy, vaše kulinárske schopnosti na tom tiež niesu najlepšie a bohato vám stačí napríklad jedna pizza, tak zaplaťte si jednu spoločnú. Obaja sa najete a ušetríte nejaké to euro. Pri tejto metóde opakovaním sa vaše náklady na jedlo zredukujú a vy budete mať dalšie ušetrené peniaze. Prípade využívajte zľavy ako napríklad 3+1 a dohodnite sa so spolubývajucími a susedmi na kúpe rovnakého jedla.

prázdná peněženka
 
4. Odkladajte si jedlo z internátnej stravy.
Pokiaľ máte internátnu stravu a chcete ušetriť peniaze za jedlo, tak odkladajte, alebo sa snažte odkladať si „dupľe“ z každej časti dňa kedy sa nachádzate v školskej jedálni. Jedlo si môžete odložiť do chladničky na krátku dobu prípade na horšie časy v najbližšom čase. Samozrejme nezabudnite jedlo zjesť aby sa vám neskažilo !