Pleť ako z rozprávky

Súčasný problém riešime plastickými operáciami a rôznymi procedúrami, ktoré vyjdú našu peňaženku nekresťanskú cenu. Dajme na rady od starých mám a celkovo našich predkov, ktorí si vedeli poradiť aj bez zbytočnej chémie ! Chémia totiž v dnešných dňoch zohráva viac ako veľkú úlohu, a tak by sme sa jej konečne mohli vyhnúť a vyhrať aj nad tými najdrahšími doplnkami. Make-up predsa každý večer treba odlíčiť a odovzdať sa do rúk prirodzenosti. Prečítajte si 3 skutočne efektívne rad, ktoré zaručujú čistú a krásnu pleť !

tvář

  1. Vaša pleť poukazuje na váš jedálniček

Možno máte štíhlu líniu, chodíte do posilňovne, no váš jedálniček obsahuje jedlá, ktoré váš metabolizmus hravo zvládne. Ak je zrýchlený, je jasné, že vás nezabije zjesť pokojne aj balíček čipsov a za tým čokoládu a iné nie moc dobré alternatívy mastných a nezdravých jedál, po ktorých nepriberiete ani gram na váhe. Ľudia takýmto typom závidia a ich tajným želaním je poriadne sa najesť a nepribrať. No majú to horšie než tí, ktorí z jedla priberajú ! A teraz vážne – spravte si aspoň nejaký ten detox, nejedzte žiadne sladké, obmedzte jedlá bohaté na lipidy a uvidíte ako vaša pleť zareaguje. Určite si týmto neublížite, len uľavíte telu a ťažko pracujúcim orgánom dáte na čas pauzu.

muž

  1. Toxíny, ktorých sa treba zbaviť

Všade sú, no nedá sa im úplne vyhnúť. Niečo sa ale urobiť dá, a preto by ste sa mali aj vy dať na cestu bez nich. Prvoradým míľnikom, pri ktorom sa pozastavujú, či už srdciari alebo osoby trpiace alergiami až po nepríjemnú rakovinu – fajčenie. Zbavte sa konečne tohto odporného a zároveň nechutného zlozvyku novodobého ľudstva a začnite deň bez cigarety. Veta, ktorú používa mnoho fajčiarov : „Káva bez cigarety neni pre mňa káva.“ – toto je záhuba a káva sa dá vychutnať aj bez toho. V neposlednom rade treba samozrejme pripomenúť aj drogy a pochopiteľne aj alkohol. Nehovorí sa predsa nadarmo, že alkohol je metla ľudstva !

cigarety

  1. Prírodná maska ako balzam na dušu

Aby to nebolo len o zákazoch a príkazoch, na záver je tu aj maska, ktorá skutočne napomáha poškodeným a zapáleným pórom a celkovej správnej funkcii pleti. Na takúto prírodnú pílingovú masku potrebujete len tri ingrediencie, ktoré určite vo svojich domovoch vlastníte – káva, tekutý med a pol lyžičky prášku do pečiva. Prášok do pečiva zabezpečí pleti antimikrobiálny účinok, pol lyžičky kávy ju príjemne omladí a odstráni z pokožky odumreté bunky. Liečivý med má mnoho pozitívnych účinkov, ktoré pozná aj žiak základnej školy, takže len zmiešajte, vyhnite sa hrudkám a naneste na tvár !