Vinylové platne

Kúzlo vinylových platní
Vinylové nahrávky sa považujú za originálne pamäťové médiá, ktoré si získali svet veľmi rýchlo pred desiatkami rokov. Dnes, aj keď máme CD, MP3, DVD, Blue-ray, atď., vinylové záznamy naďalej očarujú každého. Hudobníci a fanúšikovia sú vášniví, že majú svoju hudbu zaznamenanú na vinylových platniach. Napriek popularite a pohodlia MP3 a on-line stiahnutí, kde môžete mať so sebou tisíce skladieb vo vrecku, vinylové nahrávky stále majú solídny základ fanúšikov medzi tými, ktorí ich milujú, rovnako ako medzi tými, ktorí ich práve objavili.

gramofon

Skvelá vec, hlavne pre hudobné spoločnosti, pokiaľ ide o vinylové platne je, že ich nemôžete stiahnuť nelegálne. Mnohí z dnešných hudobných umelcov vydávajú svoju hudbu na vinylové platne okrem formátov CD a MP3.
Vinylové nahrávky sú obzvlášť atraktívne pre svoje nezvyčajné tvary a umelecký dizajn a súčasné prezentácie sú zamerané apelovať na súčasných poslucháčov. Nové nahrávky sú k dispozícii za približne 12 EUR.

LP deska

Ale prečo ľudia zbierajú vinylové nahrávky?
Existuje niekoľko dôvodov, prečo ľudia zbierajú vinylové záznamy. Pre niektorých je to posadnutosť – vzrušenie získania toho vzácneho záznamu, ktorý vždy chceli. Existujú predajné garáže, blšie trhy, atď., kde sa nahrávky predávajú po celom svete. Obaly albumov sú pre fanúšikov tohto koníčka neoceniteľné. Existujú klasiky ako Beatles, Janis Joplin a Led Zeppelin, ktoré sú považované za skvelé poklady.
Niektorí tiež vidia vinylové záznamy ako investíciu. Na webových stránkach, ako je eBay, sú každý rok vydražené milióny vinylových záznamov. Najpozoruhodnejšia vec na vinylovom albume je jeho kvalita zvuku a potom, samozrejme, existuje zhodnotenie hodnoty v priebehu času. Mnoho ľudí zbiera platne pre ich nostalgickú hodnotu. Obmedzené vydania sú mimoriadne vyhľadávané, s farebnými vinylovými, obrazovými záznamami a albumami.