Používajte „pullover“ a zlepšite si váš chrbát

Nadpis článku môže byť trochu zavádzajúci, avšak čo myslíme pod pojmom pullover vám vysvetlíme. Nejde o pulóver, ktorý každý poznáme. Teda nejde o kus oblečenia ale ide o techniku cvičenia. Ide o techniku cvičenia hornej časti tela a to za pomoci jednoručky. Jednoručka je činka, ktorá je určená do jednej ruky, v jednoduchosti povedané, ide o klasickú činnosť, ktorá sa však nedvíha dvoma rukami, ale ide o jej zmenšenú verziu, ktorú používate jednou rukou.

cvičební pomůck

V čom pullover spočíva?

V tomto cviku hrá hlavnú úlohu ramenný kĺb, pretože jednoručky ťaháte v oblúku ponad hlavu. Takýmto spôsobom posilňujete a naťahujete sval na chrbte, zároveň aj veľký a malý prsný sval, ramenný sval a iné svaly. Ak zaradíte tento cvik do vášho programu cvičenia, môžete očakávať efekt, ktorý sa odrazí na správnom držaní tela, teda na vašej chrbtici, ale je prospešný aj pre srdcovocievny a respiračný systém organizmu človeka. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že tento cvik vám vzpriami chrbticu, čiže vám zároveň chrbticu lieči a takisto aj zdvihne hrudný kôš, čo ocenia najmä dámy. Dostávame sa teda k tomu, že tento cvik je vhodný aj pre chlapov aj pre ženy, jedine v čom sa líši, je hmotnosť jednoručky, ktorá sa používa.

činky

Ako pullover cvičiť?

Takúto techniku cviku môžete cvičiť viacerými spôsobmi, buď v ľahu, a to na lavičke pozdĺžne, alebo potom ako ľah na boku, prípadne ľah krížom. Tento cvik je možné vykonávať aj na fit lopte, kde si okrem spomínaných partií tela budete cvičiť a zlepšovať aj udržanie rovnováhy. Pri tomto cviku majte chodidlá na podlahe. Okrem týchto alternatív cvičenia a vyššie uvedených efektov z cvičenia, je veľmi dôležité spomenúť, že pullover je z časti aj dýchacím cvičením, teda zlepšujete a trénujete ním aj vašu bránicu. Pri cviku je potrebné dýchať pomalšie, ale zato s väčším objemom vzduchu. Ak sa chcete dozvedieť viac o cvičeniach s použitím jednoručky, prípadne chcete zistiť viac cvikov zameraných na chrbát, alebo inú partiu tela, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://inlive.sk/, kde nájdete veľké množstvo zaujímavých rád, tipov a informácií o zdravom životnom štýle.