Priesvitné verzus matné

Nie sú sklenené dvere lmmont.sk ako sklenené dvere. Aj sklo môže vyzerať inak, byť spojené s rôznymi materiálmi a mať rôznu veľkosť. V prípade sklenených dverí, by ste sa mali zamerať hlavne na jednu vec, a to na to, či budú vyrobené v priesvitnom alebo matnom prevedení. Na trhu nájdete dokonca i umelecké kúsky, teda dvere, ktoré pripomínajú vitráž v kostole.Chodba s presklenými stenami, dverami a stropom.jpg

Je cez nich všetko vidieť

Pozrime sa na dvere sklenené a priesvitné. Takýto typ dverí sa hodí v podstate všade. Jedinou nevýhodou je ich priehľadnosť. Preto by ste ich nemali používať v kúpeľni, spálni alebo v detskej izbe. Každý potrebuje trochu súkromia a priehľadné sklenené dvere, na to nie sú úplne vhodné.
Naopak, ak sa chcete celému okoliu pochváliť s tým, ako krásne ste si zrekonštruovali svoj dom vo vnútri, môžete sklenené priehľadné dvere využiť aj ako vchodové alebo ako prechod na váš pozemok. V takomto prípade však určite nezabudnite na nejaké pekné žalúzie, záclony, závesy alebo iné tienenie.

Matné a diskrétne

Ak sa nechcete vzdať skla ani na miestach, kde človek naozaj potrebuje istú dávku spomínaného súkromia, určite siahnite po matných sklenených dverách. Sú ideálnym riešením do kúpeľne, toalety, spálne či na predelenie detskej izby. Ide o akýsi kompromis, ktorý neuškodí celkovému dizajnu, no zároveň, zachová „dvere naozaj zatvorené“ tam, kde je to potrebné.Žena s hnedými vlasmi pozerá cez sklenené dvere do záhrady.jpg

Umelecké diela

Takéto dvere môžu byť priehľadné aj matné alebo úplne nepriehľadné. Tieto kúsky však v klasických predajniach nehľadajte. Ide o ozajstné umelecké diela, v podstate akúsi formu vitráží, ktoré poznáte z kostolov. Každý takýto kúsok musí byť vyrobený ručne, pretože pásová výroba, nie je reálne možná. Musíte počítať s tým, že nejde o malú finančnú investíciu a taktiež s tým, že sa nehodia všade. Vyslovene moderný interiér, napríklad nie je najlepším miestom. Romantický vidiecky štýl alebo populárne art deco, naopak áno.