Správna starostlivosť o korunu Vašej krásy


1.Starostlivosť zvnútra
Vlasy sú, takisto ako pokožka, akýmsi zrkadlom našej celkovej životosprávy. Preto je dôležité dbať na pitný režim, ktorý by nemal byť v menšom objeme ako 2,5 litra na deň. Zdravá, pestrá a vyvážená strava sa tiež odzrkadlí na lesku a hustote Vašich vlasov. Zabezpečte si dostatočný prísun vitamínov, hlavne A, C, D a E.

divka

2.Správne umývanie
Predtým, ako namočíte svoje vlasy, si ich prečešte, čím sa zbavíte zvyškov stylingových produktov. Čo najmenšie množstvo šampónu, obvykle je odporúčané množstvo o veľkosti vlašského orieška, naneste ku korienkom a masírujte. Masáž Vašim vlasom veľmi prospeje. Na zvyšok Vašich vlasov sa dostane dostatok šampónu pri zmývaní, na ktoré dajte tiež pozor – musí byť naozaj dôkladné! Čo sa týka frekvencie umývania vlasov, každý človek je individuálny a vytvára sa mu iné množstvo mazu. Avšak všeobecne platí, že sa to s umývaním nemá preháňať. Pokiaľ máte už po necelom dni vlasy spľasnuté a mastné, vyskúšajte suchý šampón, ktorý Vám ich spoľahlivo oživí.

salát

3.Masky
Aj v dnešnej uponáhľanej dobe je skvelé spomaliť a venovať si pár minút a popritom napríklad hýčkať svoje unavené vlasy. Na internete aj v kamenných drogériach ponúkajú rozsiahly výber vlasových masiek všetkého druhu. Kvalitu vlasom ovplyvnia najmä tie, v ktorých je obsiahnutý keratín.

kosmetika

4.Oleje
Bez vlasových olejov ani na krok! Takisto ako masiek, sortiment olejov na vlasy je skutočne pestrý. Nájdete argánové oleje, olivové oleje, makadamiové oleje, alebo zmesi. Na noc voľte hutnejšie oleje, ktoré Vám vlasy síce zamastia, ale olej sa cez noc spoľahlivo vstrebe a vy vstanete s nádherne vyživenými vlasmi. Oleje nájdu svoje miesto aj v starostlivosti o tepelne upravované vlasy, ktoré ochránia a dajú im potrebnú výživu. Na deň voľte suchšie oleje, ktoré Vašim vlasom prepožičajú lesk, no nezamastia ich.