Pravidlá pre kvalitné spaľovanie

1) Počítanie kalórií
Prvým krokom je vlastne jasná matematika: musíte jesť úplne inú stravu, než ste boli doteraz zvyknutí.Ak by ste dosiahli kalorického deficitu, telo by začalo siahať na tukové zásoby. Tento krok povedie vždy k výsledku, či už pôjdete akoukoľvek diétnou cestou.

fitnes

Urobte nasledujúce:
Ak patríte medzi aktívne osoby, ktoré pravidelne športujú, spálite zhruba 40 kcal na 1kg telesnej váhy.Na základe toho by mal 90 kg ťažký športovec konzumovať 3600 kcal. Vylúčte zo svojho jedálnička najmä maslo, dressingy alebo oleje. Ďalej sa vyhnite červenému mäsu a plnotučným mliečnym výrobkom. Jedzte ďalej avokádo, orechy alebo ryby.

2) Kontrolujte príjem sacharidov
Ruku v ruke s kalóriami riadia spaľovače tukov, aby fungovali tým správnym spôsobom. Zo svojho jedálnička vyraďte biely chlieb, bielu ryžu, zemiaky alebo cukrovinky. Jednoduchou metódou je znížiť príjem sacharidov na polovicu. Vyberajte si celozrnné pečivo, ktoré je tiež ďaleko zdravšie.

3) Dbajte na prísun bielkovín
Bielkoviny budujú svalovú hmotu.Tuk toto nezvládne, ale ani on nezostane úplne bez úžitku. Primerané množstvo pomáha pri vstrebávaní vitamínov a vďaka nim sa tvoria aj hormóny. Pokiaľ sa ale pokúšate vyrysovať, musíte príjem tukov minimalizovať. Proteíny nielen budujú svalovú hmotu, ale tiež zrýchľujú metabolizmus. Telo pri trávení bielkovín spaľuje viac kalórií ako pri spracovaní sacharidov alebo tukov. Tieto kalórie vyjadrujú tzv. termogénne účinky potravy.

cvičení


4) Jedzte v priebehu dňa viac jedál
Zakaždým, keď jete, roztočí sa váš kalórie spaľujúci motor, známy ako látková výmena, o niečo rýchlejšie.Častejšie prísun potravy vám tak pomôže znížiť vašu váhu, vďaka rýchlejšej látkovej výmene. Jedzte teda 6-8 malých jedál denne s odstupom 2 – 3 hodín.
A ešte posledná rada:Trénujte tak, aby ste neboli príliš vyčerpaní. Jedine tak dosiahnete svoj cieľ, ktorým je pekne vyrysovaná postava. Konečne tak budete spokojní sami so sebou na 100%.