Tipy na správny výber plastovej palety

Čo všetko musíte zvážiť pred kúpou plastovej palety?

Prvá vec, na ktorú by ste sa mali pozrieť, je veľkosť palety. V niektorých prípadoch môžete nájsť aj palety vlastnej veľkosti. Ďalším dôležitým faktorom je, či ide alebo nejde o jednosmernú alebo obojsmernú paletu. Jednosmerná paleta má na svojej strane zárez, ktorý umožňuje jej stohovanie na inú paletu, aby sa vytvorila dvojitá vrstva plastu. Dvojcestné plastové palety nemajú taký zárez a používajú sa, keď ich chcete stohovať vertikálne aj horizontálne. Rozhodnite sa či chcete plastovú paletu používať viac krát alebo len na jednorazové použitie.

plastove palety

Opätovne použiteľné plastové palety Schoellerallibert sú zvyčajne vyrobené z polypropylénu, čo je pevný a odolný materiál. Môžu byť použité viac krát a potom vyčistené, dezinfikované a znovu použité. To šetrí peniaze, pretože nebudete musieť kupovať nové palety zakaždým, keď ich potrebujete. Opätovne použiteľné plastové palety sa tiež veľmi ľahko čistia, stačí ich umyť mydlom a vodou alebo na nie použiť dezinfekčný sprej, ak sa používajú v potravinárskom priemysle. Keď už viete aký tip plastovej palety potrebujete tak ešte je tu ešte ďalší faktor a to je veľkosť palety.

plastové palety

Vyberte si správnu veľkosť palety ktorá vám pomôže pri výbere správnej palety pri výbere veľkostí sa nebojte spýtať od predajcov paliet ktorá je vhodná pre vašu firmu. Jednou z takýchto firiem ktorá ponúka plastové palety je ponúka vysoko kvalitné plastové palety v rôznych veľkostiach čiže budete mať veľký výber online podporu pre pomoc pri správnom výbere plastovej palety a budete mať istotu že vám pomáhajú odborníci. Táto firma už existuje pár rokov čiže sa v týchto veciach vyznajú viac ako začiatočníci. Výber nikdy nie je ľahký a určite budete potrebovať aj pomoc pokiaľ ste ešte nekupovali plastové palety pre vašu firmu.