Viete, že kotol na drevo je ideálnym spôsobom vykurovania?

Spôsobov vykurovania rodinného domu, či iných objektov je mnoho, niektoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu, iné sú zas menej šetrné. Od 1.1.2021 však platí zákon, že všetky objekty, na ktoré sa vydáva stavebné povolenie, musia byť zaradené do energetickej triedy A0, tento zákon svedčí o tom, že sa treba skôr pozerať po ekologickejších spôsoboch vykurovania, ako je napríklad kotol na drevo. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sa vykuruje prostredníctvom kotla.

oheň

Ako funguje vykurovanie prostredníctvom kotla na drevo?

Vykurovanie pomocou kotla na drevo je šetrné k životnému prostrediu. Obsluhovať kotol na drevo nie je vôbec náročné, existuje viacero druhov, či tipov kotlov na drevo, či drevené pelety, avšak spôsob vykurovania je rovnaký, no niektoré sú viac efektívne. Napríklad kotol na drevo so splyňovacím prvkom je schopný vyrobiť viacero energie, oproti bežného kotla na drevo. Kotol na drevo môžete mať buď so zásobníkom, alebo bez, ak sa rozhodnete pre kotol ma drevo so zásobníkom, do kotla nemusíte prikladať manuálne, urobí to za vás stroj. Je len na vás aký kotol si vyberiete a koľko chcete do kotla investovať. Vykurovanie drevom je nie len že ekologické, ale aj jedno z najlacnejších spôsobov vykurovania, čo znamená, že investícia do kotla na drevo sa vám rýchlo vráti.

plameny

Kvalita a všetky certifikáty, podmienky kúpy kotla na drevo

Ak ste sa rozhodli, že idete vykurovať rodinný dom prostredníctvom kotla na drevo, určite si kúpte iba certifikované zariadenie, ktoré vám zaručí vysokú kvalitu a bezpečnosť používania vykurovacieho zariadenia. Kvalitné zariadenie má okrem toho aj dlhodobú životnosť, teda nie je potrebná dlhodobo žiadna ďalšia investícia. Okrem toho, na kvalitné a certifikované zariadenie viete dostať aj dotáciu zo štátu, a to vo výške podľa konkrétneho vykurovacieho zariadenia. Dotáciu viete dostať nie len na samotný kotol na drevo, ale aj na jeho kontrolu, zabezpečenie, realizáciu, či na revíziu, jedinou podmienkou pre získanie dotácie je aby bolo zariadenie certifikované. Ak máte záujem dozvedieť sa o vykurovaní pomocou kotla na drevo viac, určite vám odporúčame obrátiť sa na internetové stránky spoločnosti https://vykurovanie24.sk/.