Vyplatí sa viac vstavaná alebo mobilná klimatizácia?

V našich zemepisných šírkach sa už dnes na rozdiel od nedávnej minulosti stáva klimatizácia úplnou samozrejmosťou. Ochladzovanie v čase letných horúčav je dôležité hlavne pre starších ľudí, ktorí majú s vysokými teplotami v interiéroch bytov veľké zdravotné problémy. No aj mladý človek zvláda pracovný deň v klimatizovanej miestnosti oveľa pohodlnejšie a samozrejme aj vo vyššom pracovnom nasadení. Preto sú dnes klimatizácie vhodné do interiérov domov, bytov, kancelárskych a komerčných priestorov veľmi žiadané a odporúčané aj zo zdravotného hľadiska.

klimatizace

Pri rozhodovaní nad kúpou novej klimatizácie si musíme uvedomiť viacero hľadísk, ktoré majú významný vplyv na výber vhodnej klimatizačnej jednotky. S umiestnením klimatizácie a zvolením vhodného výkonu nám poradia odborníci, ktorí sa tejto problematike venujú pravidelne. No často stojíme pred rozhodnutím, či pre nás bude vhodná vstavaná alebo mobilná klimatizácia, pričom každá z týchto možností má svoje výhody a nevýhody.

Vstavaná klimatizácia pôsobí v každej domácnosti alebo kancelárii veľmi elegantne, takže táto možnosť je pre moderné domy a byty určite vhodným riešením. Oproti mobilnej klimatizácii sú vstavané jednotky prácnejšie a vyžadujú si odbornú montáž, preto v takýchto prípadoch siahnite vždy po vstavanej klimatizácii s montážou, aby ste sa vyhli zbytočným a pomerne častým problémom. Iba skúsení odborníci dokážu sprevádzkovať vstavanú klimatizáciu na požadovanej úrovni, aby táto následne plnila svoju funkciu aj niekoľko desiatok rokov.

montáž klimatizace

Mobilná klimatizácia je oproti tej vstavanej menej finančne náročná a do prevádzky ju dostanete pomerne ľahko. Na jej vhodné umiestnenie budete potrebovať iba elektrickú zásuvku a a blízke okno na vývod vzduchu. Pri tomto type klimatizácie musíte počítať s hlučnejšou prevádzkou, no môžete kedykoľvek jednoducho meniť miesto jej používania. A ak ju nebudete používať, môžete ju uskladniť, takže vám po letných horúcich mesiacoch už nebudete zbytočne zavadzať. No a o rok, keď príde vhodný čas na jej používanie, ju jednoducho znova uvediete do prevádzky.