Zadarmo nič extra nečakajte


Pokiaľ ste vlastníkom kvalitného osobného počítača a radi sa občas zahráte nejaké nové a kvalitné počítačové hry, možno Vám ich k uspokojeniu pár chýba. Ide o tituly o žánre, ktoré sú vyrobené len pre herné konzoly. Výrobcovia titulov totižto v prvom rade vsádzajú na predaj pre konzoly. A to z viacerých dôvodov. Ani neviem, ktorý spomenúť skôr.

videohra

I.         Komercia– herné konzoly majú zabezpečený systém, kedy Vám konzola načíta iba originálne DVD. Teda záujemca nemá inú možnosť, len si kúpiť originál a z toho samozrejme putujú výrobcom nemalé peniaze, pretože  takýchto kupcov sa nájde vo svete okolo miliónu. Počítač je univerzálny prístroj, ktorý načíta i napálené disky a takisto nám umožňuje navštvevovať neplatené webové stránky, z ktorých hry ľahko a zdarma stiahneme a následne nainštalujeme a je to tu- máme hru zdarma.

ovladač

Lenže pozor. Na PC nainštalujeme nesporne veľa kvalitných hier ale výber titulov, no predovšetkým žánrov je obmedzený. Podotýkam, že hlavne žánrov.

         II. Kompatibilita
 Tak napríklad série NHL od výrobcu EA Sports už nie sú kompatibilné s počítačmi osem rokov. Máme možnosť skúsiť športové žánre ako box, kickbox, wwe, či bojové hry? V tomto smere je výber veľmi obmedzený a niektoré tituly dostupné pre PC s touto tématikou ani nestoja za reč.  Počítač má výhodu akurát v strategických hrách, možno kolom dokola tých istých strieľačkách, no viac ma nenapadá. A navyše, pokiaľ sťahujeme hru z netu, zakaždým potrebujem súbor crack, ktorý ak nahradíme miesto originálneho súboru, tak sa nám hra síce spustí, no je vidieť, že sa jedná o akúsi pirátsku verziu. Skrátka to nie je ono.

herní konzole

Preto Vám odporučím kúpiť pár titulov pre herné konzoly, ktoré sa dnes dajú kúpiť za 20 eúr, pritom nemajú chybu a určite stoja za Váš čas i peniaze.  Hlavne pokiaľ máte záujem nájsť i iné zaujímavé žánre okrem strielačiek a kopec „produktov“ béčkovej kvality. Skrátka, zadarmo zázraky nečakajte.