KIA Optima SportsWagon novinka s vyššími nárokmi

» Hneď na úvod musím spomenúť že KIA Optima SportsWagon je silným súperom proti Škode Super B či Wolsvagen pasát. Toto auto nastavilo latku vysoko a na trhu sa stáva výkonným konkurentom proti spomenutým značkám.

kia

· Poďme ale na samotné auto. Začneme hneď z vnútra a to od samotného interiéru. Ten dodáva nádych luxusu a nájdete v ňom všetko čo potrebujete. 7 palcový palubný počítač s Gps navigáciou ktorá vás dostane všade tam kam potrebujete. V nej je ste ukrytá mala skrinka v ktorej je Usb vstup a vstup na audio Jack. Určite nesmieme zabudnúť aj na niekoľko stupňov vyhrievania, ktoré si nastavíte ako potrebujete. Na volante nájdete logo auta a pod volantom páčky ktoré ponúka rôzne funkcie. Napríklad funkcia na prijatie či zrušenie hovoru a podobne. Samozrejme že tých funkcií sa na palubovke nachádza viac ale na to by jeden článok nestačil.

· Keď sa pozriete na SportsWagon s vonka zistíte že samotné auto je dlhšie. Je to nájme tým že Optima je kombi, čo špecificky znamená že sa jedná o veľké priestranné auto v ktorom budete množstvo miesta na sedenie a nebudete si búchať hlavu o strop, a sedieť sa Vám bude úplne pohodlne. Samozrejme že aj o kufri môžeme povedať že je veľký a priestranný. Zmestite do neho všetko čo potrebujete, a nemusíte sa báť že by ste museli pre to vracať druhý krát. Celý kufor obsahuje 550 litrov úložného priestoru a po sklopení sedačiek až neuveriteľných 1686 litrov čo je dostatok miesta pre všetko čo potrebujete odniesť. V KIA Optima sa ukrýva jeden motor, ktorý funguje na štvorvalci s objemom 250 koni, a disponuje so 6 stupňovú automatickou prevodovkou s benzínovým palivom a pre naftovom palive je dostupná až 7 stupňová automatická prevodovka.

auto kia

» Záver: Kia SportsWagon je auto na dlhé cesty, a spĺňa pri nich všetky očakávania. Pri klasických okresných cestách je však dobrý na obliehanie vďaka dobrému motoru s ktorým dokáže všetko. Na druhej strane však cena tohto auta je skôr nadpriemerná a môžu si dovoliť nájme ty ktorý dokážu toto auto kŕmiť palivom. Keďže je to takpovediac žrút a spapá okolo 11 litrov na 100 km je toto auto príjemné a neobyčajne a dá sa snom dostať všade kam potrebujete.