Zariaďte si aj vy smart home spolu s nami!

Keď sa povie inteligentná domácnosť, mnohým, najmä starším ročníkom, toto slovné spojenie nejde dokopy. Iní si zase predstavia filmy s prvkami sci-fi. Moderne vybavené domácnosti však už nie sú hudbou budúcnosti. Už dnes si môžete svoju domácnosť zariadiť tak, aby s vami naplno spolupracovala a aby ste si zaručili komfort i bezpečnosť v takom rozsahu, v akom vám to vyhovuje. Smart home je domácnosť, ktorú môžete ovládať prostredníctvom svojho mobilného telefónu, komunikuje s vami, no dokáže fungovať aj autonómne bez toho, aby ste ju museli ovládať na dennej báze. Skutočne smart, čo poviete?
technologie

Čo je možné považovať za smart home?


Nie je smart ako smart a aj v prípade domácnosti platí, že môže byť označená za smart iba po splnení určitých nárokov a požiadaviek. Takáto domácnosť musí disponovať zariadeniami, ktoré môže majiteľ domu ovládať aj vtedy, keď sa nachádza na míle ďaleko. Pokiaľ máte doma robotický vysávač, ešte to neznamená, že máte aj inteligentnú domácnosť. Smart home môže majiteľ domu ovládať prostredníctvom ovládača priamo na to určeného, alebo cez svoj mobilný telefón. Dotýka sa všetkého, čo si len viete predstaviť. Na diaľku je už v súčasnosti možné ovládať takmer všetko. Od osvetlenia, cez napúšťanie vody, kúrenia až po zavlažovanie vášho trávnika. To však nie je všetko! Nielenže jednotlivé zariadenia spolupracujú s vami, spolupracujú aj navzájom. Zdá sa vám to ako sen? Tak si predstavte, že váš budík spolupracuje so žalúziami, televíziou či hi-fi súpravou. Prepojenie medzi jednotlivými zariadeniami je totiž bežnou praxou v súvislosti so smart home.

smart home

Prečo si ľudia volia smart home?


Pýtate sa, prečo si ľudia zariaďujú inteligentné domácnosti? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Snažia sa totiž priniesť do svojich domov viac bezpečia i komfortu. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, avšak takáto inteligentná domácnosť vám dokáže tiež ušetriť vašu peňaženku. Určite sa vám stáva, že pri odchode z domu zabudnete vypnúť kúrenie či nejaký spotrebič. Vďaka smart home sa už nikdy viac nebudete musieť vracať domov, či kontrolovať, či ste skutočne všetko vypli. Inteligentná domácnosť všetko urobí za vás.

Presvedčte sa, že smart home má výhody, o ktorých ste doteraz ani nesnívali a kliknite na webovú stránku https://smartmagazin.sk/.