10 tipov, ktoré vám zlepšia nakupovanie


Chystáte sa nakupovať ? Tu je 10 najlepších tipov, ktoré vám pomôžu si to čo najviac užiť :

1.       Nakupujte so zoznamom– Toto je najlepší tip aký vám niekto môže dať. Mnoho ľudí nakupuje impulzívne a vďaka tomu kúpia aj veci, ktoré kúpiť nechceli. Nerobte túto chybu a pripravte si zoznam vopred.

peněženka

2.       Stanovte si rozpočet– Rozpočet je naozaj dôležitý.  Mnoho ľudí utráca peniaze na veci, ktoré vôbec nepotrebujú a to z dôvodu, že nemajú ani zdanie koľko vlastne utratili. To vôbec nie je rozumný spôsob nakupovania. Nerobte túto chybu.

3.       Plaťte hotovosťou– Výskum má v tomto jasno. Zaplatíme 20 – 50% viac keď nakupujeme inak ako hotovosťou. Hrá tu úlohu niečo psychologické ? Neberieme peniaze na kreditke rovnako vážne ako peniaze v hotovosti ? Odpoveď na túto otázku si musíte zodpovedať sami.

prodej

4.       Určte si časový limit– Nedovoľte aby ste sa potulovali po obchodnom centre bezcieľne dlhé hodiny.  Ak chcete nakupovať inteligentne zadajte si časový limit, v ktorom chcete mať nakúpené všetky veci zo svojho zoznamu.

5.       Určte si dobu, ktorá vám vyhovuje– Nakupovanie môže byť aj namáhavé a stresujúce ak nenakupujete v dennú (alebo nočnú) dobu, ktorá vám vyhovuje. Vždy si vyberte čas, keď sa cítite uvoľnený a odpočinutý. Takýmto spôsobom si nakupovanie užijete omnoho viac.

6.       Nakupujte osamote– Mnoho ľudí si myslí, že nakupovanie s parťákom môže viesť k častejším kúpam, ktoré neskôr oľutujete. Vaši nákupní partneri môžu mať na vaše nákupy negatívny vplyv. Dávajte si na to pozor.

7.       Nenakupujte keď ste unavený, hladný, znudený apod. – Všetky tieto nálady môžu viesť k nákupom, ktoré neskôr oľutujete.

8.       Opýtajte sa „Kde to budem nosiť?“– Často sa stáva, že impulzívne nakupovanie nás privedie ku kúpe vecí, ktoré na seba nikdy nevezmeme. Vyvarujte sa tejto chyby.

eshop

9.       Pamätajte si, predajca je tu na to aby veci predával– Áno všetky tie lichôtky znejú dobre ale predajca vám ich hovorí hlavne preto, aby danú vec predal. Pamätajte na to.

10.   Nenakupujte len preto, že je „akcia“– Mnoho akciových vecí vôbec nie je akciových. Je to len čarovné slovíčko, ktoré má upriamiť vašu pozornosť a manipulovať vás.